• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-14
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان (021)66904541

پرفروش‌ترین تین کلاینت های سال 1401 در راستای بهبود عملکرد و افزایش امنیت شبکه های سازمانی ارائه می شوند. انواع تینکلاینت از اجزای لازم و ضروری برای هر سازمان محسوب می شوند. این روزها شکل و فرم کامپیوترهای اداری و سازمانی با گذشته متفاوت شده است. تین کلاینت ها عملکردی مشابه با کیس های کامپیوتری دارند اما از نظر کاربری و کانفیگ با کیس های قدیمی متفاوت هستند.

این تجهیزات را به عنوان یک رایانه کوچک و کاربردی می شناسند؛ در عین این که کمترین میزان سخت افزار در این تجهیزات به کار رفته اند، میزان کارایی آن ها برای سیستم بسیار بالا است. واژه کلاینت در نام این دستگاه، یعنی نمونه کوچک شده رایانه ها و کامپیوترهای قدیمی؛ این روزها شاهد فراگیر شدن استفاده از این سیستم ها در سازمان های بزرگ دنیا هستیم. از این رو در این مقاله افزون بر ویژگی های این تجهیزات، با پرفروش‌ترین تین کلاینت های سال 1401 آشنا می شویم.

تینکلاینت و زیرو کلاینت

کامپیوترهای کوچک در دو دسته بندی تین کلاینت و زیرو کلاینت تقسیم بندی می شوند و هر یک از آن ها ویژگی های منحصر به فردی داشته و از برندهای مطرح جهانی وارد بازارهای فروش می شوند. زیرو کلاینت ها اغلب برای استفاده در شبکه های مجازی سازی طراحی می شوند. عملیات پردازش در زیروکلاینت با استفاده از سرورهای متصل به آن انجام می گیرد. این برنامه هیچ گونه برنامه کاربردی ندارد و استفاده از آن تنها از طریق استفاده از سرورهای پشتیبان مربوطه میسر می باشد.

علل جایگزینی مینی PC با تین کلاینت

بدون شک این تجهیزات مزایا و برتری های بسیاری داشتند که ظرف چند سال، جایگزین پی سی های مینی و کامپیوترهای معمولی سازمانی شدند. با استفاده  از این دستگاه ها، امنیت شبکه و سیستم سازمانی شما در سطح بسیار بالایی ارتقا می یابد. در ساخت هر یک از این تجهیزات از پورت های متعددی استفاده می کنند.

از جمله آن ها می توان به پورت های کاربردی Parallel، PS2، COM، USB3 اشاره کرد که در ساخت برخی از پرفروش‌ترین تینکلاینت های سال 1401 استفاده شده اند. با وجود سایز کوچک تین کلاینت، کلیه امکانات یک کامپیوتر معمولی در آن وجود دارد، ابعاد این دستگاه به اندازه یک مودم اینترنت است، با این تفاوت که کیفیت و کارایی آن چندین برابر کامپیوترهای بزرگ و مینی پی سی ها است.

نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

تهران میدان توحید خیابان امیرلو کوچه محمدی پلاک 4

66904541(021) 09194802720 info@imennet.net