در تماس باشید:

تماس بگیرید

66904541(021)
info@imennet.net
شنبه - چهارشنبه 8:30 - 17:00 پنجشنبه 8:30 الی 14:00

مشاوره رایگان

(021)66904541
نگهداری از سرور

پشتیبانی سرور و اتاق سرور | خدمات نگهداری، تعمیرات و تأمین قطعات سرور

سرور Server یا سرویس دهنده، درخواست‎های کلاینت یا کاربر را دریافت و در صورت امکان به آن‌ها پاسخ می‌دهد. سرور یک کامپیوتر همیشه روشن یا سخت افزار قوی است که همیشه باید در دسترس باشد تا در هر لحظه از شبانه روز به درخواست کاربران پاسخ دهد؛ بنابراین خدمات پشتیبانی سرور و نگهداری از آن اهمیت زیادی دارد.
در ادامه به شما می‌گوییم که پشتیبانی اتاق سرور چرا مهم بوده و شرکت پشتیبان سرور چه وظایفی برعهده دارد؟
پشتیبانی سرور و نگهداری ایمن اتاق سرور و دیتاسنتر از مهمترین نکات یک سازمان می باشد، چرا که سرور هر سازمان قلب تپنده فناوری اطلاعات هر مجموعه می باشد. 
نگهداری از سرور
خدمات پشتیبانی و نگهداری سرور

چرا پشتیبانی از سرور و اتاق سرور مهم است

سرور server حیاتی‌ترین و مهم‌ترین قسمت یک کسب و کار است. چون تمامی اطلاعات کسب و کار در سرور ذخیره می‌شوند و در صورتی که اشکالی در روند کار پیش بیاید، صاحبان کسب و کار ضررهای زیادی را متحمل می‌شوند. اگر سرور مشکلی پیدا کند، تمام تجارت تحت تاثیر قرار می‎گیرد و بسته به نوع مشکل، ممکن است داده‌های دیتاسنتر از بین برود.
بدون پشتیبانی سرور نباید خیالتان از سلامت کسب و کار و دیتاسنتر راحت باشد. با داشتن سیستم‌های پشتیبانی server از سلامت و امنیت شبکه کامیپوترهای خود مطمئن شوید. در صورتی که سرور دچار مشکل شود و اصطلاحا down شود، کل شبکه تحت تاثیر این خرابی قرار می‌گیرد و در نتیجه کارهای روزانه متوقف می‌شوند؛ بنابراین مهم است که برای جلوگیری از توقف عملکردهای روزانه، از خدمات پشتیبانی سرور استفاده کنید.
 
پشتیبانی سرور و اتاق سرور
 

خدمات پشتیبانی سرور و اتاق سرور

خدمات پشتیبانی server شامل موارد متفاوتی می‌شوند. در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

•    پشتیبانی 24 ساعته / 7 روزه

در این نوع خدمات از پشتیبانی سرور کارشناس یا مهندس شبکه به صورت 24 ساعته و در طول 7 روز هفته، از سرور پشتیبانی می‌کند. این نوع پشتیبانی برای وقتی است که سرور دچار مشکل جدی است و نیاز است تا هرچه زودتر مشکل برطرف و به درخواست کاربران پاسخ داده شود.

•    عیب یابی سرور

این نوع خدمات پشتیبانی برای وقتی است که مشکل سرور بر طرف شده است، اما لازم است تا چرایی بروز مشکل بررسی شود تا در آینده دوباره از وقوع آن جلوگیری به عمل آید. عیب یابی سرور به افزایش پایداری سرور کمک زیادی می‎کند.

•    سرویس و به روزرسانی

با توجه به این که نرم افزارهای شبکه به صورت مرتب در حال به روز رسانی هستند، لازم است تا نرم افزارهای شبکه هم همراه با فناوری‌های جدید به روزرسانی و سرویس شوند.

•    بک آپ (پشتیبانی) داده

موضوع پشتیبانی از داده‎ها نه تنها در سرورها مهم است بلکه در تمامی موارد باید مورد توجه قرار بگیرد. خیلی وقت‌ها پیش آمده است که با یک مشکل نه چندان بزرگ، داده‌های سرور به صورت کلی از بین رفته‌اند و خسارت زیادی به کسب و کار وارد کرده است. یکی از خدمات پشتیبانی سرور بک آپ گیری از داده‎ها و اطلاعات سرور است.
کسی که پشتیبان سرور است باید بتواند به صورت مداوم روی سرور نظارت داشته باشد و در صورت لزوم به روزرسانی‌ها را انجام دهد. در ضمن به موقع پشتیبان گیری‌ها را به انجام برساند. با پشتیبانی server تا جایی که ممکن است از بروز مشکلات و فاجعه‌های خطرناک پیشگیری می‌شود.
 
 
مزیت پشتیبانی سرور

انواع خدمات پشتیبانی سرور  و نگهداری از اتاق سرور

دو گزینه برای پشتیبانی از سرور و اتاق سرور وجود دارند. گزینه اول این است که سرور به صورت کامل پشتیبانی شود. در این حالت سرور به صورت شبانه روزی مورد نظارت و پشتیبانی قرار می‌گیرد. نظارت‌هایی که در این نوع خدمات انجام می‌شوند، شامل مانتورینگ موارد زیر هستند:
•    استفاده از حافظه
•    استفاده از پردازنده سرور
•    پشتیبان گیری‌ها
•    بررسی وجود ویروس‌ها
•    به روز رسانی نرم افزارها
•    رویدادهای سرور
نوع دوم خدمات این بوده که پشتیبانی از اتاق سرور در ساعات مشخصی انجام می‌شود. در حالی که در نوع اول خدمات، نگهداری سرور به صورت 24 ساعت و در 7 روز هفته انجام می‎شد. در نوع دوم خدمات نگهداری اتاق سرور شامل عیب یابی سرور می‌شود و برای مواقعی است که سرور نیاز به تعمیر داشته باشد.
شرکت ایمن شکبه هوشمند به عنوان یک شرکت متخصص زیر نظر سازمان نظام صنفی تهران آماده ارائه خدمات پشتیانی در تهران و سراسر کشور می باشد.
 

مزیت‌های استفاده از خدمات پشتیبانی و نگهداری سرور

اگر کسب و کار بزرگ و گسترده باشد، بالا بودن سرورها خیلی اهمیت پیدا می‌کند؛ چون‌که در لحظه کاربران زیادی به سرورها مراجعه می‌کنند و در صورتی که تنها 5 دقیقه سرور از دسترس خارج شود، ضرر زیادی به کسب و کار وارد خواهد شد و اعتماد بسیاری از کاربران از بین می‌رود. با استفاده از خدمات نگهداری سرور همیشه سرورها سالم، به روز و در دسترس خواهند بود.
استفاده از خدمات پشتیبانی server باعث می‌شود تا نظارت، پشتیبانی و پیشگیری از خرابی‌ها و مشکلات به صورت دائم انجام شوند. در نتیجه کسب و کار به موفقیت و رشد چند برابری خواهند رسید. پشتیبانی سرورها باعث می‌شود تا خدمات سریع و بدون کوچکترین توقفی انجام شوند. همین نکته کاربران زیادی را به سمت استفاده از خدمات آن کسب و کار جذب می‌کند.
شرکت پشتیبانی سرور باید به تمام جوانب زیر ساخت شبکه ، سخت افزار ها و نرم افزار های مرتبط با سرور اشراف کامل داشته باشد.
در صورتی که سازمان شما با استفاده از تین کلاینت ها دسکتاپ مجازی راه اندازی نموده باشند، حتما خطر و آسیب های مرتبط با قطع بودن سرور ها را به صورت کامل درک خواهید نمود.
 
پشتیبان سرور کیست؟
 

پشتیبان سرور کیست و چه وظایفی دارد؟

مهندس یا شرکت پشتیبان سرور کسی است که وظیفه دارد تا زیرساخت‌های لازم را تامین کند و دسترسی‌ها را برای کاربران مختلف مشخص کند. کسی که پشتیبانی server را برعهده دارد باید قدرت تحلیل و حل مسئله خیلی خوبی داشته باشد تا بتواند عیب یابی و حل مشکل را در اسراع وقت انجام دهد.
شرکت پشتیبان سرور باید آماده کار مداوم یا حتی کار در شب باشد. به این دلیل که در برخی مواقع پیش می‌آید یک سرور تا چند روز از دسترس خارج بماند و باعث فلج شدن کسب و کار شود. پس لازم است با تلاش‌های شبانه روزی خیلی سریع مشکل حل شود.
پشتیبان شبکه باید دانش خوبی از سیستم عامل‌های مختلف مانند لینوکس، ویندوز و مک داشته باشد. به علاوه باید بتواند سیستم عامل‌های مختلف را پیکربندی، نصب و تعمیر کند. یکی از وظایف مسئول پشتیبانی سرور این است که بتواند سیستم‌ها را طراحی، پیاده سازی و اجرا کند.
پشتیبان سرور باید بتواند سرعت سرور را افزایش دهد تا کاربران بتوانند بدون توقف تمامی کارهای خود را انجام دهند. بدون سرعت، بهره وری کسب و کار کاهش زیادی پیدا می‌کند و انگیزه کاربران برای استفاده از آن سرور، کاهش پیدا می‌کند.
 

کلام آخر

پشتیبانی و نگهداری اتاق سرور مهم ترین کاری است که باید در کسب و کارها مورد توجه قرار بگیرد. داشتن سرعت پایین، از دسترس خارج شدن سرور، به روز نبودن نرم افزارها و ایجاد مشکل در سیستم عامل همگی بهره وری کسب و کار را کاهش می‎دهند و در نتیجه کاربران انگیزه برای استفاده از سرور نخواهند داشت؛ بنابراین توصیه می‌شود بنا به نیاز کسب و کار و با توجه به بزرگی و کوچکی آن، نسبت به استفاده از خدمات پشتیبانی سرورها اقدام کنید.  
تماس با کارشناس

تماس با کارشناسان ایمن شبکه هوشمند

 • جهت دریافت خدمات و ثبت سفارش با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید، کارشناسان فنی ایمن نت منتظر تماس شما جهت همکاری بلند مدت هستند.
09194802720 02166904541

شاخص های ایمن نت در تحویل پروژه

شرکت ایمن شبکه هوشمند به پشتوانه شما مشتریان و با سالها تجربه توانسته افتخارات فراوانی را کسب نماید.

پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته

پشتیبانی 24 ساعته

گارانتی خدمات
گارانتی خدمات

گارانتی خدمات

تیم متخصص حرفه ای
تیم متخصص حرفه ای

تیم متخصص حرفه ای

بهترین قیمت
بهترین قیمت

بهترین قیمت ممکن

ثبت درخواست خدمات
درخواست مشاوره
 • شرایط محیطی استاندارد برای نگهداری سرور چیست؟

  در کل قرار دادن سرور در اتاق مخصوص که فاقد پنجره بوده و کف و دیوارهای آن توسط سرامیک پوشانده شده باشد و به وسیله دستگاه‌های اسپلیت خنک و رطوبت و غبار آن جذب شود، ایده‌آل خواهد بود.

 • چک لیست ها نگهداری اتاق سرور چه مواردی می باشد؟

  ۱- از کارکرد سیستم پشتیبان گیری خودکار خود اطمینان حاصل کنید ۲- مصرف دیسک را بررسی کنید ۳- هشدار های مربوط به RAID ها را بررسی کنید ۴- سیستم عامل خود را بروز رسانی کنید ۵- کنترل پنل خود را بروز رسانی کنید ۶- بروز رسانی برنامه ها را بررسی کنید ۷- ابزارهای مدیریت از راه دور یا بررسی کنید ۸- خطاهای سخت افزاری را بررسی کنید ۹- بهره وری سرور را بررسی کنید ۱۰- حساب های کاربری کاربران را بررسی کنید ۱۱- تغییر در رمزهای عبور ۱۲- امنیت سیستم را بررسی کنید

 • کدام مدل رک برای سرور شما مناسب می باشد؟

  اساسا رک به مرتب شدن اتاق سرور و حفظ امنیت تجهیزات شبکه کمک شایانی می‌کند. حتی اگر سرور مورد استفاده شما از نوع رک مونت نباشد هم می‌توانید، تهیه رک را در برنامه کاری خود قرار دهید. در خصوص انتخاب رک، باید بسته به مدل و تعداد سرورها و سایر تجهیزات مد نظر برای نصب در رک، انتخاب کرد.

 • قطعه جدیدی مانند هارددیسک به سرور اضافه میگردد دستگاه آن را شناسایی نکرده یا پیغام Firmware Update میدهد راه حل چه میباشد؟

  گاه در سرورهای HPE/HP به هنگام نصب قطعه جدیدی، عدم شناسایی یا سازگاری قطعه جدید با دستگاه به چشم می خورد که موجب عدم عملکرد صحیح آن قطعه میگردد. در اینگونه موارد میبایستی در ابتدا آخرین نسخه intelligent provisioning را Update کرده و درگام بعدی آخرین نسخه SPP مرتبط به آن سرور را از سایت HP دریافت کرده و Upgrade می کنیم و در انتها iLO را به روز رسانی می کنیم اغلب مشکلات پیش آمده با این روش برطرف می گردند.

 • آیا سرورهایی که امکان پشتیبانی از بیش از یک پاور را دارند، با یک پاور نیز راه اندای می شوند؟

  پاور مناسب برای سرور بر اساس قطعات نصب شده روی آن سرور و مجموع توان مصرفی آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.امکان نصب بیش از یک پاور بر روی یک سرور با هدف جلوگیری از وقفه در کار سرور، هنگام از کار افتادن یک پاور وجود دارد (Redundancy) و ارتباطی به توان مصرفی مورد نیاز دستگاه ندارد.