• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-14
 • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

کابل کشی شبکه با شرکت پیمانکار متخصص کابل کشی

کابل کشی شبکه network cabling به اقداماتی که در جهت راه اندازی شبکه LAN و اتصال تجهیزات دارای پورت شبکه به یک دیگر گفته می شود، کابل کشی استاندارد شبکه می بایست توسط پیمانکار متخصص انجام شود تا بهترین کارایی و عملکرد را داشته باشد.
 کابل کشی شبکه یکی از مهمترین جنبه ها در هر زیرساخت شبکه است و با ورود فناوری های جدیدتر مانند سرورهای تیغه ای، دستگاه های ذخیره سازی شبکه ، اکسس پوینت های بی سیم و موارد دیگر به طور فزاینده ای مهم شده است.
کابل های شبکه برای اتصال و انتقال داده ها و اطلاعات بین رایانه ها، روترها، سوئیچ ها و شبکه‌های منطقه ذخیره سازی استفاده می شوند. این کابلها اساسا حاملی هستند که داده ها از طریق آنها جریان می یابند.
جهت آشنایی بیشتر با خدمات کابل کشی شبکه توسط پیمانکار متخصص کابل کشی شبکه با ما همراه باشید.
جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید 88970170 (021)
آنچه در این مطلب مطالعه خواهید نمود
  کابل کشی شبکه با شرکت پیمانکار متخصص کابل کشی

  کابل کشی شبکه با شرکت پیمانکار متخصص کابل کشی

  کابل کشی شبکه چیست ؟

  در گذشته از کابل کشی نقطه به نقطه استفاده می شد ، به این معنی که هر سخت افزار از کابل مخصوص خود استفاده می کرد. کابل کشی به معنای واقعی کلمه از نقطه به نقطه دیگر انجام می شد. این امر برای تأمین نیاز روزافزون به سرعت و پهنای باند بیشتر ، سیستم های کابل کشی ساخت یافته مورد استفاده قرار گرفتند و اکنون بهترین راه حل برای شبکه های تجاری هستند.

  انجام پروژه های حرفه ای کابل کشی نیازمند دانش تخصصی و پیمانکار با تجربه کابل کشی می باشد که بتواند خدمات و پروژه های کابل کشی را با بالاترین کیفیت و بدون عیب و نقص اجرا کند.

  خدمات کابل کشی شبکه

  کابل کشی شبکه یکی از مهمترین جنبه های طراحی شبکه است، با این حال کمتر مدیران شبکه به آن توجه می کنند. در این مقاله حقایقی در مورد استانداردهای کابلهای شبکه و نصب و انجام یک کابل کشی شبکه خوب را به شما ارائه می دهد.
  وقتی صحبت از انجام طراحی شبکه می شود، یکی از مهمترین تصمیماتی که می گیرید انتخاب کابل خوب و کابل کشی مناسب برای شبکه است. حتی اگر متخصصین کابل کشی حرفه ای شبکه را استخدام می کنید، برای شما مهم است که بدانید آنها این کار را به چه شکل انجام می دهند تا بتوانید کار آنها را بهتر ارزیابی کنید.

  در این مطلب، نحوه انتخاب کابل مناسب و نحوه نصب و انجام کابل کشی شبکه را از دید ایمن شبکه هوشمند نشان خواهیم داد.

  تعریف کابل شبکه به زبان ساده:

  بطور کلی کابل شبکه مجموعه ای از سیم ها است که می تواند از جنس مس یا شیشه باشد. از این سیم ها برای اتصال و انتقال داده و اطلاعات بین اجزا و مولفه های شبکه (بین کامپیوترها و روترها و سوییچ ها و شبکه های استورج (SAN ) و...) استفاده می‌شود.

  پس کابل ها بصورت کلی اتصالاتی هستند که داده‌ها از طریق آن انتقال می یابند. حالا که درباره کاربرد کابل های شبکه صحبت کردیم بهتر است با انواع کابل شبکه کامپیوتری بیشتر اشنا شویم.
  انواع کابل مورد نیاز شبکه یا به عبارتی کابل شبکه LAN، عبارتند از کابل زوج به هم تابیده ( Twisted Pair )، کابل Unshielded Twisted یا UTP، کابل کواکسیال Coaxial، کابل چند جفتی Multi Pair .

  نوع کابل چه در شبکه های محلی و LAN و چه در شبکه های WAN نقش مهمی ایفا می‌کند اما شما فقط در کابل کشی شبکه خودتان تصمیم گیرنده هستید و کابل کشی WAN بر عهده اپراتورها است.

  انتخاب نوع کابل ها برای کابل کشی شبکه

  در گذشته، کابل کواکسیال | کابل هم محور coaxial cable بسیار مورد استقاده بود. کابل کشی بدون محافظ | Unshielded Twisted در ابتدا بر اساس استانداردهای دسته 3 و با حداکثر 10 مگابیت بر ثانیه اجرا می شد. کابل رده 5 هنوز برای اکثر بودجه مدیران شبکه دور از دسترس می باشد و البته کسانی که پول و سرمایه زیادی داشتند کابل فیبر را در نظر میگرفتند.
  امروزه برای اجرای کابل کشی شبکه ، انتخاب های شما بسیار واضح تر از چند سال پیش است. در بیشتر مواقع در کابل کشی های شبکه از نوعی کابل کشی بدون محافظ جفت پیچ خورده |unshielded twisted-pair یا UTP استفاده می کنند ، اگرچه برخی از سازمان ها از فیبر برای دستگاه های رومیزی خود استفاده میکنند.

  پیمانکار کابل کشی شبکه

  کابل کشی کابل زوج به هم تابیده | Twisted Pair

  در این مطلب روی کابل کشی های UTP متمرکز خواهیم شد چون امروزه این تکنولوژی رایج است. البته شما هنوز همان انتخاب فیبر ، کابل محافظ پیچ خورده | Unshielded Twisted و کابل کواکسی | Coaxial را دارید که آنها جزو پرکاربردترین انواع کابلهای شبکه هستند ولی کابل زوج به هم تابیده یا همان Twisted Pair بسیار ارزان و پرکاربرد هستند ، بنابراین می تواند همیشه اولین انتخاب برای اکثر مدیران شبکه باشد.
  انواع مختلفی از کابل های بدون محافظ جفت پیچ خورده UTP دردسترس هستند و شما باید بدون خرج کردن بودجه ، یکی را انتخاب کنید که به بهترین نحو نیازهای شما را پوشش دهد.

  کابل کشی UTP به طور کلی توسط "دسته بندی های افزایشی رتبه بندی می شود. به عنوان مثال ، وقتی کسی در مورد کابل کشی دسته 3 صحبت می کند ، منظور نوعی کابل کشی است که معمولاً در تلفن و سایر برنامه های صوتی یا انتقال داده با سرعت پایین یافت می شود و فرکانس انتقال آن 16 مگاهرتز است.

  دسته بندی کابل های شبکه

  مگا هرتز، نه مگابیت لطفاً توجه داشته باشید که برای توصیف فرکانس انتقال از مگاهرتز (MHz) استفاده می کنیم نه از مگابیت بر ثانیه (Mbps). رتبه MHz مگاهرتز به طور مستقیم بر میزان Mbps مگابیت بر ثانیه تأثیر می گذارد ، اما مقدار آنها یکسان نیست.

  همانگونه که عنوان شد دسته بندی مختلفی از کابل کشی UTP در دسترس است. هر نوع سرعت و کاربردهای متفاوتی دارد.

  مهمترین انواع کابل UTP که در کابل کشی شبکه ممکن است استفاده شود عبارتند از:

  • Cat3 : اولین پیاده سازی موفق UTP بود. این در درجه اول برای برنامه های کاربردی داده و سرعت پایین استفاده می شود. حداکثر سرعت آن 10 مگابیت بر ثانیه است.
  • Cat4 : هرگز به محبوبیت Cat3 یا Cat5 نرسید. این دسته عمدتا برای داده های صوتی و سرعت پایین با حداکثر 16 مگابیت بر ثانیه استفاده می شود.
  • Cat5 : دسته 5 مبنایی برای اکثر داده های با سرعت بالا شد. Cat5 حداکثر سرعت 100 مگابیت بر ثانیه را اجرا می کند.
  • Cat5e : با نیاز به سرعت بیشتر ، گیگابیت اترنت جایگزین جدید Fast Ethernet شده است. Cat5e می تواند حداکثر برای 1000 مگابیت بر ثانیه اجرا شود.
  • Cat6 : مشخصات رده 6 به تازگی منتشر شده است ، اما طبق طراحی ، کابل کشی رده 6 قادر به پشتیبانی از سرعت حداکثر 10 گیگابیت بر ثانیه خواهد بود.

  انجام خدمات پشتیبانی شبکه برای شبکه هایی که اصولی و استاندارد و با بهترین تجهیزات راه اندازی شده این بسیار راحت تر و می باشد، بنابراین توصیه می کنیم دست کم از کابل های UTP Cat6 برای صدا و داده در کابل کشی شبکه استفاده کنید. در حال حاضر امروزه ، هیچ دلیلی برای استفاده از رده های کمتر وجود ندارد.

  Cat3 ممکن است کمی ارزان تر باشد ، اما وقتی متوجه می شوید که نمی تواند به اندازه کافی سریع باشد، این هزینه را باید برای صرف جبران این شرابط از دست بدهید.

  اگرچه ممکن است با استفاده از کابل معمولی UTP Cat5 کنار بیایید. اما هزینه Cat6 کمی گرانتر است و هزینه افزایشی نسبت به مزیت سرعت و قابلیت توسعه بعدی که با Cat6 بدست می آورید بسیار مناسب است.

  به پوشش کابل کشی UTP خود توجه کنید

  در کابل کشی UTP تقریباً همیشه از نوعی ماده عایق شبیه پلاستیک PVC پوشانده شده است. در همه محیط ها نمی توان از این نوع کابل کشی با چنین پوششی استفاده کرد ، این محدودیت هم به دلایل ایمنی و هم به دلایل قانونی است. هنگامی که PVC ( پوشش کابل UTP) می سوزد ، گازهای سمی دیوکسینی را خارج می کند که برای کسانی که آنها را تنفس می کنند خطرناک است.
  در بسیاری از نقاط ، استفاده از کابل های PVC در فضاهای جابجایی هوا ، مانند سقف یا زیر طبقه بلند غیرقانونی است. در این شرایط ، شما باید از پوشش کابل گرانتر ولی امن تر " پلنوم " استفاده کنید.

  کابل کشی شبکه

  عملکرد شرکت خود را برای کابل کشی شبکه بررسی کنید:

  چند قانون اساسی در اجرای کابل کشی شبکه وجود دارد که حتما باید بمنظور بهینه کردن هزینه های کابل کشی شبکه رعایت کنید:

  به طول کابلها در اجرای کابل کشی شبکه خود توجه کنید

  طول هیچ کابل نباید بیش از 100 متر طول داشته باشد ، این اندازه شامل کابل های متصل شده هم می شود. فاصله بین دیوار/سقف - که فاصله حرکت افقی نیز نامیده می شود - نباید بیش از 90 متر باشد. این اجازه می دهد تا 10 متر برای وصله کابل در هر دو طرف اتصال به کار ببرید.

  مراقب تداخل کابلها در کابل کشی شبکه خود باشید

  هیچ کابلی نباید نزدیک دستگاههایی که تداخل الکترومغناطیسی ایجاد می کنند، اجرا شود. این یکی از مواردی است که اغلب توسط نصاب کابل آماتور رعایت نمی شود. دستگاههایی که میدانهای الکترومغناطیسی تولید می کنند شامل واحدهای گرمایش/سرمایش ، چاپگرها ، دستگاههای کپی ، سیم کشی برق ، تجهیزات فیلمبرداری و موارد دیگر است.

  شما باید بسیار مراقب باشید که در کابل کشی شبکه ، کابل UTP را حداقل 3 فوت از هر چیزی که می تواند زمینه اتصالی ایجاد کند ، دور نگه دارید. علاوه بر این ، بسیار مهم است که کابل UTP را تا آنجا که ممکن است از نورهای فلورسنت دور نگه دارید. زیرا کابل ها با نورهای فلورسنت بیشتر مستعد تداخل هستند.

  هنگام کابل کشی کابلها را با احتیاط حمل کنید

  هنگام نصب و اجرای کابل کشی شبکه ، مراقب باشید که کابل آسیب نبیند. از شعاع خم شدن کابل UTP فراتر نروید وگرنه ممکن است مطابق انتظار کار نکند. به طور کلی تایید شده است که کابل خم شده در شعاع چهار برابر عرض کابل به درستی اجرا نمی شود.

  بسیار مراقب باشید که کابل را با چکش یا منگنه صاف نکنید. تورفتگی های چکش روی کابل UTP می تواند مشکلاتی مانند تغییر خواص سیگنال ایجاد کند و منجر به یک شبکه کمتر کارآمد (یا غیرعملی) شود.

  اگر کابل ها را خیلی محکم به هم ببندید، همان خطرات را دارید که هنگام صاف کردن آن کابل ها را تهدید می کنید. نهایتا، هنگام کشیدن کابل از طریق سقف یا لوله ، مراقب میزان کشش کابل باشید.
  برای جلوگیری از کشش کابل، از 25 پوند نیروی کششی تجاوز نکنید ، فشار بیشتر به ویژگی های الکتریکی کابل آسیب میرساند و به آن از نظر انطباق با شبکه های داده با سرعت بالا آسیب میرساند.

   از تجهیزات مناسب در کابل کشی شبکه استفاده کنید

  تسلط و نظم شما در انجام کابل کشی باعث می شود نهایتا کابل کشی موثر و منظم تری داشته باشید. پس استفاده از تجهیزاتی که به شما به این منظور کمک کند حتما استفاده کنید.

  نتیجه کار در کابل کشی شبکه را آزمایش کنید:

  عملیات کابل کشی شبکه خود را به درستی به اتمام برسانید و نتیجه آن را آزمایش کنید تا مطمئن شوید اتصالات بدرستی برقرار شده است. مثلا یکی از استانداردهای اولیه در کابل کشی Cat5e این است که وقتی روکش کابل برداشته می شود. و جفت های جدا از هم پیچ نمی خورند چه اثراتی دارد ، در کابل کشی Cat5e یکی از ویژگی هایی که خاصیت ارتباطی کابل کشی Cat5e را مشخص کرده و آن را قادر می سازد تا کار خود را انجام دهد حذف پیچ و تاب کابل است. حذف پیچ و تاب زیاد از کابل منجر به نصب ناقص می شود و می تواند کارایی کابل را کم و احتمالاً باعث شود که نتواند از انتقال سریع اطلاعات پشتیبانی کند.

  اگر شما یک حرفه ای و متخصص در زمینه نصب کابل کشی شبکه هستید، بسیار مهم است که بتوانید تأیید کنید که فرایند نهایی کابل کشی که نصب می کنید به درستی کار می کند و ثابت کنید که این در واقع یک کابل کشی شبکه Cat5e گیگابیت آماده است.

  برای کابل کشی شبکه خود پیمانکار مناسب انتخاب کنید

  علاوه بر برخی از دستورالعمل های نصب و کابل کشی شبکه بسیار سخت، شما باید تک تک کابل ها را برای پارامترهای خاص آزمایش و شبکه خود را عیب یابی کنید تا مطمئن شوید که کارخانه کابل شما می تواند نیازهای شما را پشتیبانی کند. کابل کشی آنطور که به نظر می رسد پیچیده نیست ، اما اگر مراقب نباشید ، می توانید زمان و پول زیادی را هدر دهید. این دستورالعمل ها برای کابل کشی شبکه را دنبال کنید تا برای اولین بار این کار را به درستی انجام دهید.

  کابل های ارتباطی انواع مختلفی دارند و نوع مناسب استفاده از آنها به ساختار و توپولوژی معماری کلی سیستم بستگی دارد. متداول ترین نوع کابلهای ارتباطی تحت عنوان "کابل جفت پیچ خورده" تحت سلطه قرار می گیرند.
  در شبکه های محلی به طور معمول محیط های اداری ، سایت های خرده فروشی و تجاری ، کابل کشی تبادلات مس ، به عنوان مثال ، کابل جفت پیچ خورده تا حد زیادی متداول ترین نوع کابل است.

  کابل جفت پیچ خورده در بسیاری از شبکه های اترنت استفاده می شود. این سیمها یا هادی ها شامل چهار جفت سیم باریک یا رسانا هستند که در داخل عایق یا غلاف خارجی کابل قرار دارند. هر جفت به چند پیچ ​​اضافی پیچ خورده است. این پیچ ها برای جلوگیری از تداخل دستگاه های دیگر و در واقع کابل های مجاور دیگر طراحی شده اند.

  کابل کشی فیبر نوری در مواردی که ممکن است به پهنای باند بالا نیاز باشد مشخص شده است. به خصوص در محیط دیتاسنتر و مکانی که نصب به ظرفیت بالایی نیاز دارد، به طور معمول بیمارستان ، فرودگاه ها ، بانک ها ... با این حال ، کابل کشی فیبر نوری به سرعت در حال تبدیل شدن به گزینه انتخابی برای هرگونه نصب حجم زیادی از داده است.

  کابل کشی شبکه چیست؟

  اصولاً کابل های شبکه برای اتصال و انتقال داده ها و اطلاعات بین کامپیوترها، روترها، سوئیچ ها و سایر تجهیزات شبکه استفاده می شوند. این کابل ها حامل یا رسانه ای هستند که داده ها از طریق آنها جریان می یابند. به نصب اصولی و مهندسی شده کابل شبکه بین نود های کاربران، تجهیزات شبکه، سوئیچ ها و سایر مواردی که پورت شبکه دارند، در اصطلاح کابل کشی شبکه گفته می شود.

  مزایای کابل کشی شبکه بر اساس طرح و نقشه ی دقیق چیست؟

  عدم نیاز به تغییرات اساسی در ساختار کابل کشی در فواصل زمانی کوتاه، عیب یابی دقیق و سریع در صورت بروز آسیب در ساختار کابل کشی شبکه، سادگی در توسعه ساختار کابل کشی متناسب با تغییرات شبکه، کاهش هزینه ها

  عوامل تاثیر گذار در هزینه کابل کشی شبکه چیست؟

  فاصله ی تجهیزات موجود در شبکه از یکدیگر، میزان و نوع کابل مورد مصرفی با توجه به کاربرد شبکه و سرعت مورد انتظار

  طول مناسب کابل ها چقدر باید باشد؟

  برای پاسخ به این پرسش باید نوع شبکه ( توپولوژی شبکه ) و نیز فاصله مناسب تجهیزات از یکدیگر توجه شود؛ در صورت امکان، فاصله کلاینت با سوئیچ ها و سایر تجهیزات کم باشد.

  آیا هر نوع کابلی برای ایجاد شبکه مناسب است؟

  خیر. انتخاب نوع کابل مصرفی، باید بر اساس نوع شبکه، و نیز سرعت مورد نیاز برای انتقال اطلاعات، صورت گیرد.

  هزینه اجرای کابل کشی شبکه چقدر است؟

  هزینه اجرای کابل کشی شبکه به عوامل مختلفی بستگی دارد. از مهم ترین بخش های موثر در هزینه خدمات کابل کشی شبکه، طراحی، نوع، اندازه و زیرساخت شبکه موردنظر است. ابعاد محل و تعداد نودها و به طور کلی گستردگی شبکه درخواستی شما در تعیین هزینه نقش به سزایی دارد. برای این منظور می توانید با بخش پشتیبانی اجرای شبکه ایمن نت تماس گرفته و از هزینه شبکه مورد نظرتان مطلع گردید.

  نظرات کاربران

  اطلاعات تماس

  تهران خیابان فاطمی مقابل هتل لاله پلاک 267 طبقه دوم

  02188970170 09194802720 info@imennet.net