• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
 • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800
cctv

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته مخفف Closed Circuit Television است که به اختصار CCTV نامیده می شود. بنابراین سیستمی است که مدارها بسته هستند و همه عناصر مستقیما به هم متصل می شوند. دوربین های امنیتی احتمالا شناخته شده ترین کاربرد برای دوربین مداربسته هستند.
امروزه با گستره وسیعی از مشاغل و موسسات، دامنه استفاده از دوربین مداربسته بسیار متنوع است. برخی از ارگان ها و نهادهای تجاری که به نصب سیستم های امنیتی نیاز دارند مثل بانک ها، بیمارستان ها، مجتمع های صنعتی، مراکز تجاری و … . دوربین های امنیتی نقطه کانونی هر سیستم امنیتی هستند.
ایمن شبکه هوشمند به عنوان یک شرکت پیشتاز در امنیت شبکه و سخت افزارهای مرتبط، مفتخر است دوربین مداربسته هایک ویژن را با بهترین قیمت فروش دوربین حفاظتی و نظارتی و خدمات پشتیبانی را ارائه میکند.
جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید 88970170 (021)
آنچه در این مطلب مطالعه خواهید نمود
  دوربین مدار بسته

  دوربین مدار بسته

  دوربین مدار بسته چیست ؟

  دوربین مدار بسته (CCTV) چیست؟ cctv یک اصطلاح رایج در صنعت امنیت است. ممکن است آن را شنیده باشید، اما به این فکر کرده‌ اید که این مخفف چیست؟ و شامل چه چیزهایی می شود و یا قیمت دوربین مداربسته چه قدر است یا خرید دوربین مداربسته چگونه انجام میگیرد؟

  این واژه مخفف Closed Circuit Television است. بنابراین این سیستمی است که مدارها بسته هستند و همه عناصر مستقیما به هم متصل می شوند. این از پخش تلویزیونی متفاوت است زیرا سیگنال ها از طریق امواج پخش نمی شوند.

  سیستم های امنیتی احتمالا شناخته شده ترین کاربرد برای این تجهیزات امنیتی هستند. با گستره وسیعی از مشاغل و موسسات، دامنه استفاده شخصی از سیستم بسیار متنوع است. برخی از رایج ترین انواع نهادهای تجاری که به نصب سیستم های امنیتی نیاز دارند مثل بانک ها، بیمارستان ها، مجتمع های صنعتی، مراکز تجاری و... . دوربین مداربسته نقطه کانونی هر سیستم دوربین امنیتی هستند. دقیقا مانند چشم انسان، تصویری را که برای مرکز کنترل ارسال می شود ثبت می کنند.

  در یک سیستم دوربین امنیتی ساده دوربین مستقیما توسط کابل کواکسیال به مانیتور متصل می شود و مستقیما برق را از مانیتور دریافت می کند. این دوربین خطی نامیده می شود. با استفاده از خروجی های اضافی به مانیتور می توان چندین دوربین را اضافه کرد. این روزها معمولا وجود یک ضبط کننده فیلم به عنوان بخشی از سیستم های امنیتی است. این شامل اضافه شدن یک سوئیچر ویدئویی است که همه دوربین ها به آن متصل می شوند. سپس سوئیچ به ضبط کننده ویدئو متصل می شود که به نوبه خود به مانیتور متصل می شود.

  چرا خرید دوربین مدار بسته مهم است؟

  از مهمترین نکات برای لزوم خرید دوربین مداربسته و دوربین امنیتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • با خرید دوربین مدار بسته می توان از جرم جلوگیری کرد.
  • می تواند به عنوان مدرک مورد استفاده قرار گیرد و بنابراین به عنوان یک نیروی اجرای قانون عمل می کند.
  • با جلوگیری از سرقت می تواند هزینه ها را کاهش دهد.
  • این می تواند برای ایمنی دیگران استفاده شود. به عنوان مثال کمک به ردیابی افراد گم شده، نظارت بر کارگرانی که در شرایط خطرناک کار می کنند.

  چه کسی دوربین مدار بسته را اختراع کرد؟

  والتر بروش اولین دوربین را در سال 1942 در جریان جنگ جهانی دوم در آلمان اختراع کرد. هدف آن نظارت بر موشک های V-2 بود. فناوری این تجهیزات از سال 1949 به بعد به یک محصول تجاری تبدیل شد.

  DVR در دوربین‌مدار بسته چیست؟

  DVR مخفف ضبط کننده فیلم دیجیتال است، جایی که فیلم های ویدئویی از دوربین‌های مدار بسته ذخیره می شود. شما می توانید با برقراری تماس با کارشناسان ما در ایمن نت از قیمت دوربین مدار بسته و هزینه خرید دوربین مدار بسته اطلاع پیدا کنید.

  10 برند محبوب دوربین های امنیتی در سال 2024 در سراسر جهان

  1. دوربین هایک ویژن
  2. اکسیس
  3. داهوا
  4. هانو ها تکوین
  5. بوش
  6. آیدیس
  7. Intelbras
  8. یونی ویو
  9. ویوتک
  10. هانیول
  برند محبوب دوربین مداربسته در سال 2024 در سراسر جهان

   

  تکنولوژی دوربین های امنیتی

  CCTV سیستمی است که به شما این امکان را می‌ دهد که نگاهی به آنچه در داخل و اطراف کسب ‌و کار شما رخ می‌ دهد داشته باشید. دوربین‌ ها و ناظران شما را قادر می ‌سازند تا رخداد ها را مشاهده کنید و فیلم‌ های ضبط ‌شده را برای مراجعات بعدی ثبت کنید.

  تکنولوژی دوربین های امنیتی به مدت چندین دهه بوده‌ است، اما بهبود در سال‌ های اخیر حتی در دستگیری مجرمان در این اقدام موثر بوده و آن‌ها را به سمت عدالت سوق می‌ دهد. قسمت‌ های مختلف یک سیستم دوربین مداربسته و نحوه کار آن‌ ها را در نظر بگیرید.

  هدف از دوربین ‌های امنیتی ثبت فیلم، به خصوص در مناطق آسیب ‌پذیر و یا بالا در اطراف ساختمان شما است. دوربین‌های امنیتی سیم‌ کشی شده از کابل ‌ها برای انتقال تصاویر و انجام مراقبت ویدئویی استفاده می ‌کنند اما این سیگنال زمانی تضعیف خواهد شد که دامنه انتقال بیش از ۱۲ متر باشد.

  استفاده از کابل ‌ها، سوییچ‌ ها و تقویت‌ کننده‌ های مناسب می ‌توانند به غلبه بر این مشکل کمک کنند. دوربین مدار بسته متعددی می ‌توانند به یک نمایشگر واحد در یک اتاق امنیتی متصل شوند.

  دوربین‌های آنالوگ سال‌ ها بوده و هنوز رایج ‌ترین نوع دوربین مداربسته امروز هستند. آن ‌ها کارکرد اساسی دارند و ویدئو را در محل ذخیره می‌ کنند.

  دوربین‌های آی پی (پروتکل اینترنت) وظایف مشابه همتایان آنالوگ خود را انجام می ‌دهند، اما قابلیت‌ های بسیار بیشتری دارند. دوربین ‌های IP، تصاویر با رزولوشن بالاتر و ویژگی ‌های انعطاف ‌پذیرتر مانند زوم از راه دور و تغییر مکان را به خود اختصاص داده ‌اند.

  آن ‌ها همچنین گزینه نمایش فیلم در یک مرورگر وب را به شما می ‌دهند. این امر امکان دریافت اطلاعیه در مورد هر چیز خاصی که دوربین مداربسته شما ثبت می ‌کند - مانند حرکت در کسب‌ و کار شما در آدرس www . عیب عمده دوربین مداربسته آی پی، هزینه و قیمت این دوربین ها است.

  همه سیستم ‌های آن ها بسته به شرایط به مقداری از کابل ‌ها نیاز دارند، حتی آن ‌هایی که دوربین ‌های بی‌سیم دارند. کابل ‌ها بخش‌ های مختلفی از تجهیزات شامل مانیتور، ثبت‌کننده‌ ها، مودم ‌ها و دوربین ‌های سیمی را بهم متصل می ‌کنند.

  ضبط کننده های ویدئو دوربین مداربسته

  وقتی سیستم های امنیتی چیزی را می ‌بیند، یک ضبط کننده تصاویر می‌ گوید شما می ‌توانید به عقب برگردید و بعدا آن را مشاهده کنید. شما می ‌توانید دوربین امنیتی خود را تنظیم کنید تا هر چیزی را که می بینند ثبت کنید، اما فضای ذخیره زیادی نیاز دارد. به همین دلیل، ممکن است بخواهید دوربین مداربسته خود را فقط در زمان‌ های خاصی از روز یا زمانی که حرکت را تشخیص می ‌دهند ثبت کنید. گزینه ‌های ضبط ویدئو شما شامل dvr و nvr هستند.

  DVR یا ضبط کننده های ویدئویی دیجیتال، جایگزینی مدرن برای ضبط کننده های آنالوگ هستند که از نوارهای ویدئویی استفاده می کنند. DVR ها تصاویر را از دوربین های آنالوگ با فرمت دیجیتال با وضوح و فریم مورد نظر در هر ثانیه ضبط می کنند. وقتی دیسک سخت پر می شود، تصاویر جدید روی قدیمی ترین فیلم ضبط می شوند.

  NVR یا ضبط کننده های ویدیویی شبکه، مشابه DVR ها کار می کنند، اما با دوربین های IP سازگار هستند. دوربین های مدار بسته و NVR شما از طریق سوئیچ شبکه یا روتر متصل می شوند. از طریق مرورگر وب یا برنامه تلفن همراه می توانید به راحتی به تصاویر موجود در NVR دسترسی پیدا کنید.

  یک نکته درباره هارد دیسک ها: مطمئن شوید که هارد دیسک های نظارتی را برای DVR یا NVR خود انتخاب کرده اید. این قطعات با اجزای بادوام تری نسبت به هارد دیسک های رایج ساخته شده اند، بنابراین در صورت لزوم می توانند 24 ساعته کار کنند. برای مشاهده تصاویر زنده یا ضبط شده از دوربین های امنیتی خود، باید DVR یا NVR خود را به تلویزیون یا مانیتور متصل کنید.

  واحد نمایشگر برای سیستم دوربین مداربسته شما می تواند از یک صفحه نمایش تک رنگ ساده تا یک مانیتور رنگی HD باشد. اگر دوربین IP دارید، می توانید از طریق تلفن هوشمند یا رایانه از راه دور تصاویر را مشاهده کنید. با بسیاری از انواع مختلف دوربین های حفاظتی در بازار خرید و فروش دوربین مداربسته، اکنون راه‌ حل‌ های گوناگونی برای هر صنعت وجود دارد. در نتیجه این گستره عظیم خرید دوربین مدار بسته، انتخاب کدام نوع دوربین مداربسته برای کسب‌ و کار شما کمی دشوار است.

  9 تا از محبوب ترین نوع دوربین مدار بسته موجود:

  • دوربین دام Dome
  • دوربین بولت Bullet
  • دوربین سی مانت C-Mount
  • دوربین گردان PTZ
  • دوربین های روز و شب
  • دوربین های Infrared / دوربین دید در شب
  • دوربین شبکه (IP)
  • دوربین مدار‌بسته بی سیم
  • دوربین با کیفیت بالا (HD)
  • دوربین مداربسته حرارتی

  دوربین دام Dome

  دوربین دام Dome

   

  دوربین دام نام خود را از ساختار گنبد شان می ‌گیرند. این دوربین های امنیتی برای تحمل همه عناصر در داخل و بیرون طراحی شده‌ اند. ساخت آن‌ ها اجازه می ‌دهد تا دوربین مدار بسته حتی در تنظیمات نور کم و یا بدون نور ناشی از LED کار کند.

  مزایای اصلی خرید دوربین مداربسته دام

  طراحی ساده به معنای آسان بودن کار با آن است
  مناسب برای استفاده در محیط داخلی و فضای باز
  گنبد مقاوم در برابر خرابکاری به معنای دشوارتر شدن تداخل در دوربین مدار بسته است
  چرخش 360 درجه دوربین بنابراین می توانید تمام زوایا را پوشش دهید

  دوربین بولت Bullet

  دوربین بولت Bullet

   

  این نوع از دوربین های حفاظتی طراحی نمادین دارند که بسیار قابل‌ رویت است. آن ‌ها استوانه ‌ای هستند و قادرند مسافت‌ های طولانی را مشاهده کنند. دوربین گلوله ای بیش از همه در فضای باز قرار می ‌گیرند تا بتوانند در برابر آب، گرد و خاک مقاوم باشند.

  مزایای اصلی خرید دوربین مداربسته گلوله ای

  بسیار قابل مشاهده است بنابراین به عنوان یک عامل بازدارنده عمل می کند
  مقاوم در برابر آلودگی در محیط های چالش برانگیز
  خرید دوربین مداربسته گلوله ای نظارت را در مسافت های طولانی فراهم می کند
  بدنه نیز در برابر نور و باران محافظت می ‌کند

  دوربین مداربسته سی مانت C-Mount

  دوربین مداربسته سی مانت C-Mount

  دوربین مدار بسته C-Mount با توجه به قیمت دوربین مداربسته گزینه ایده آل برای کسانی است که ممکن است مایل به انطباق با میدان دید باشند. آنها به لنزهای قابل جدا شدن مجهز هستند که می توانند برای کنترل فواصل مختلف، در اطراف چرخانده شوند. دوربین C-Mount معمولا حجیم هستند، بنابراین مانند دوربین های گلوله ای به عنوان یک بازدارنده قابل مشاهده در فعالیت های جنایی عمل می کنند.

  مزایای اصلی خرید و فروش دوربین مدار بسته C-Mount

  می توان لنزهای خاصی را به دوربین تعبیه کرد تا دامنه آن را به بیش از 12 متر برساند
  ظاهری کاملا مشهود که مانع مجرمان می شود
  برای محافظت از این دوربین مدار بسته در محیط های سرد می توان قاب دوربین را اضافه کرد
  ضد آب بودن آن را برای استفاده در فضای باز ایده آل می کند

  خرید دوربین اسپید دام PTZ

  خرید دوربین مداربسته اسپید دام PTZ

  با یک دوربین PTZ، تیم امنیتی شما می تواند کنترل کاملی بر روی موارد ضبط شده داشته باشد. با لمس یک دکمه، لنز دوربین امنیتی می تواند به چپ و راست بچرخد، به سمت بالا و پایین متمایل شود و یا بزرگ و کوچک کند. این یک گزینه ایده آل است اگر یک محافظ امنیتی داشته باشید که در حال مشاهده یک فید ویدئوی زنده در سایت است.

  مزایای اصلی خرید دوربین مداربسته PTZ

  • بزرگنمایی نوری این دوربین ها به این معنی است که می توانید از نزدیک روی سوژه ها تمرکز کنید
  • خرید دوربین مدار بسته ویژگی افقی و عمودی زمینه دید 360 درجه را فراهم می کند
  • وضوح تصویر معمولا بی عیب و نقص است بنابراین می توان ویژگی های صورت را از هم تشخیص داد
  • تیم امنیتی کنترل کامل ضبط را دارند و می توانند نسبت به شرایط زنده واکنش نشان دهند

  دوربین های روز و شب

  این دوربین مدار بسته به طور خاص برای کارایی موثر ساخته شده اند، صرف نظر از اینکه نور محیط آنها به چه خوبی است. هم در طول روز و هم در شب، آنها تصاویر ویدئویی واضحی را ضبط می کنند که با تغییر شرایط نور پنهان نمی شوند. این امر از طریق تراشه های تصویر برداری بسیار حساس آنها حاصل می شود.

  مزایای اصلی خرید دوربین مدار بسته روز و شب

  • ثبت واضح در نور کم
  • آن ها معمولا هم تصاویر رنگی و هم سیاه و سفید ضبط می کنند
  • می تواند علیرغم تابش خیره کننده، تابش مستقیم نور خورشید، بازتاب و نور ضعیف عمل کند
  • روکش محافظ دوربین را در مقابل عناصر خارجی محافظت می ‌کند

  دوربین های Infrared / دوربین های امنیتی دید در شب

  دوربین های Infrared / دوربین های امنیتی دید در شب

   

  همانطور که از این نام پیداست، این دوربین ها طوری طراحی شده‌ اند که به طور بهینه در شرایط تاریکی مطلق عمل کنند. آن‌ ها با استفاده از فناوری مادون ‌قرمز به این کار دست می ‌یابند. مدل ‌های مادون ‌قرمز گران ‌تر از دوربین‌ های روز/ شب هستند و آن‌ هایی که این گزینه را انتخاب می‌کنند معمولا این کار را می ‌کنند چون ثبت تصاویر در شب برای امنیت کسب‌ و کار آن‌ ها حیاتی است.

  مزایای اصلی خرید دوربین مداربسته Infrared / دوربین های امنیتی دید در شب

  • LED های مادون قرمز امکان ضبط واضح را حتی در محیط های تاریک نیز دارند
  • فیلتر برش مادون قرمز در روز فعال می شود تا تصاویر واضح در شرایط روشن تری ایجاد شود
  • حتی در صورت مه، گرد و غبار یا دود می تواند تصاویر را ضبط کند
  • تصاویر رنگی را در روز و سیاه و سفید را در شب ضبط می کند

  دوربین مداربسته تحت شبکه (IP)

  دوربین مداربسته تحت شبکه (IP)

  این دوربین مداربسته تصاویر زنده ای را در سراسر اینترنت به اشتراک می گذارند تا از هر جای کره زمین به راحتی دسترسی پیدا کنید. در دوربین تحت شبکه ip پهنای باند ویدئو فشرده شده است تا بتوانید از آن استفاده کنید. تصاویر بایگانی در ضبط کننده های ویدئویی شبکه (NVR) یا در نرم افزار ایمن برای دسترسی بعدی ذخیره می شوند.

  مزایای اصلی خرید دوربین مداربسته تحت شبکه ( IP )

  • فیلم ها را می توان از هر جای دنیا به صورت آنلاین مشاهده کرد
  • فیلم بایگانی به راحتی در دسترس است
  • نصب آسان به عنوان کابل ‌های هم‌ محور و یک ایستگاه کامپیوتری الزامی نیست
  • هزینه و قیمت کم تعمیر و نگهداری

  دوربین امنیتی بی سیم برای به حداقل رساندن زمان نصب ایجاد شده اند. آنها همچنین ظاهر دوربین مداربسته را بسیار مرتب تر می کنند، که ممکن است عامل مهمی برای مکان هایی مانند موزه ها یا خانه های تجملی باشد.

  مزایای اصلی خرید دوربین مدار بسته بی سیم

  • نصب راحت ‌تر
  • ظاهر تمیز و مرتب و اتصالات کم تر
  • تصاویر منتقل شده از طریق اینترنت در هر کجای دنیا قابل مشاهده است
  • ذخیره سازی امن و دسترسی آسان به تصاویر بایگانی

  دوربین‌های امنیتی با کیفیت بالا (HD)

  دوربین مدار بسته HD کیفیت تصویر بی نظیری را ارائه می دهند که تصاویر با وضوح بالا ارائه می دهند. بسته به بودجه شما، آنها می توانند وضوح 720p را ارائه دهند، تا حداکثر 4K. بنابراین هیچ خطری وجود ندارد که تصاویر با کیفیت کم به نظر برسد.

  مزایای اصلی دوربین امنیت محیط با کیفیت بالا (HD)

  • تصاویر با وضوح بالا سوژه ها را با وضوح کامل ضبط می کنند
  • وضوح اضافی را می توان با عملکرد بزرگنمایی نیز بدست آورد
  • در اکثر مدلهای دوربین امنیت محیطی مانند گنبدی و گلوله ای موجود است
  • تصاویر کاملا شفاف شناسایی مجرمانه غیرقابل انکاری را فراهم می کند

  دوربین توربو اچ دی هایک ویژن (Turbo HD)

  امروزه جدید ترین تکنولوژی حال حاضر در بین دوربین های مداربسته آنالوگ، تکنولوژی HD-TVI می باشد. با استفاده از این قابلیت شما می توانید تصاویر را از طریق کابل کواکسیال حتی تا فاصله ی بیش از 400 متر با کیفیت فوق العاده و وضوح بالا انتقال دهید. در کل به دوربین هایی که این قابلیت ها را داشته باشد، دوربین مداربسته توربو اچ دی می گویند.

  دوربین توربو اچ دی هایک ویژن مخصوص کسانی می باشد که بیشتر مایل هستند هزینه های کمتری برای یک سیستم مداربسته آنالوگ اما در عوض با کیفیت بپردازند. این دوربین مدار بسته همچنین قابلیت های مختلف دیگری مانند منوی OSD، دید در شب EXIR، قابلیت WDR، ضد آب بودن و در برخی مدل ها دارای زوم وریفوکال و موتورایز نیز می باشند.

  نحوه نصب دوربین مداربسته امنیتی

  شما بالاخره یک سیستم دوربین امنیتی خریداری کرده اید و اکنون زمان نصب آن فرا رسیده است. اگر کمی خسته شده اید، شما را راهنمایی می کنیم. پس از خرید دوربین مداربسته این روش ساده برای نصب راهنمای دوربین امنیتی، روند کار را ساده می کند. در گذشته، پیچیدگی سیستم های امنیتی خانه اغلب به نصب و راه اندازی حرفه ای دوربین مداربسته نیاز داشت.

  با رشد امنیت خانه، صاحبان خانه، اجاره کنندگان و صاحبان مشاغل کوچک می توانند به راحتی یک سیستم امنیتی اضافه کنند. نیازهای نصب بسته به پیچیدگی سیستم متفاوت است، از دوربین های امنیتی بدون سیم و بستن مستقل، تا سیستم های امنیتی پیچیده چند دوربین. تیم متخصصان امنیتی ما به شما کمک می کنند تا نحوه در نصب دوربین مداربسته، از جمله مکان قرار دادن دوربین های مداربسته و همچنین نکات کلی نصب را یاد بگیرید.

  قبل از اینکه ما به نکات فنی نحوه نصب یک دوربین ایمن بپردازیم، ابتدا باید در مورد آماده سازی بحث کنیم. برنامه ریزی فقط خرید و فروش دوربین مداربسته و ساده سازی نصب دوربین مداربسته نیست، بلکه اطمینان از این است که سیستم امنیتی شما متناسب با نیازهای امنیتی ملک شما است. بسیاری از مردم بعد از اینکه دوربین امنیتی را خریداری کردند، شروع به برنامه ریزی می کنند. در عوض، با یک چک لیست امنیتی و ارزیابی وضعیت امنیتی فعلی خود شروع کنید. هدف از این فرآیند تعیین آسیب پذیری های امنیتی شما و شناسایی نقاط دسترسی اصلی است. از این اطلاعات برای تعیین اینکه اندازه و نوع سیستم امنیتی نیازهای شما را برطرف می کند استفاده کنید.

  برنامه ریزی - ملاحظات سیم کشی دوربین مداربسته

  اکثر سیستم های دوربین امنیتی سیمی شامل کابل کشی هستند. با این حال، طول کابل کشی مورد نیاز می تواند بر نوع سیستم امنیتی که نصب می کنید تاثیر بگذارد. برای سیستم های استاندارد DVR، به کابل های کواکسیال نیاز دارید که می تواند کیفیت تصویر را پس از حدود 90 متر کاهش دهد.

  سیستم های NVR به کابل های اترنت مانند cat5e و cat6 نیاز دارند. کابل های اترنت انعطاف پذیری بیشتری دارند زیرا می توان از سوئیچ های شبکه برای افزایش طول کابل بدون تاثیر بر کیفیت تصویر استفاده کرد. اطمینان حاصل کنید که از کابل های با کیفیت بالا استفاده می کنید، زیرا این امر می تواند بر فاصله نصب دوربین مداربسته تاثیر بگذارد و همچنان دارای عملکرد یکپارچه و بدون افت سیگنال باشد.

  بخاطر داشته باشید که سیستم های DVR به دلیل وجود کابل بزرگتر معمولا به زمان نصب بیشتری نسبت به سیستم های NVR نیاز دارند. کابل کشی شبکه و خرید دوربین مداربسته امروزه یک ضرورت می باشد که نیازمند علم، دانش و تجربه فراوان می باشد.

  یکی دیگر از فاکتورهای اساسی که باید در مرحله برنامه ریزی در نظر گرفته شود این است که مدتی زمان لازم را برای فکر کردن در مورد نوع دوربین امنیتی نیاز دارید. از دوربین‌های داخلی و خارجی، گرفته تا سیم و بی سیم، انتخاب های زیادی جهت خرید دوربین مدار بسته وجود دارد.

  دوربین های امنیتی را کجا قرار دهید

  بهینه ترین مکان قرارگیری دوربین های مدار بسته به کارکردی که برای شما دارد بستگی دارد. با این حال، برخی نکات جهانی وجود دارد که همه باید آنها را دنبال کنند، اگر در یک منطقه اشتباه نصب شود، یک دوربین امنیتی می تواند نسبتا بی فایده باشد. خواه دوربین های امنیتی خود را در داخل یا خارج از منزل خود قرار دهید، نکته اصلی تمرکز بر مناطق خاص مورد علاقه است. به ارزیابی امنیتی خود - مسیری که به درهای ورودی و عقب (خانه یا محل کار) منتهی می شود، راه های مختلف دسترسی افراد به ساختمان و هرگونه نقطه کور دوباره فکر کنید.

  در برخی موارد، ممکن است به چندین دوربین برای گرفتن مناطق خاص نیاز داشته باشید. یک قانون کلی نصب دوربین مدار بسته در زاویه رو به پایین برای تشخیص دقیق حرکت است. مهم است که توجه داشته باشید، این همیشه ضروری نخواهد بود، به خصوص اگر از دوربین گنبدی با زاویه دید گسترده استفاده می کنید.

  حداقل یک دوربین مداربسته می خواهید درب ورودی شما را بپوشاند، و بالقوه یک دوربین مدار بسته در پشتی شما را کنترل کند، زیرا اینها اغلب نقاط اصلی ورود هستند. پنجره با دسترسی به طبقه همکف نیز از نقاط اصلی آسیب پذیری است و می توان آنها را با خرید دوربین مداربسته، سنسور پنجره یا هر دو کنترل کرد.

  به خاطر داشته باشید که دروازه یا گاراژ (در صورت وجود) نیز از نقاط دسترسی اصلی یک خانه یا محل کار هستند و همچنین باید بر آنها نظارت شود. پوشش امنیتی تمام نقاط دسترسی باید حفظ شود تا در صورت تلاش کسی برای ورود به ملک شما به شما هشدار دهد.

  قیمت خرید دوربین مدار بسته

  نحوه نصب دوربین‌های حفاظتی در فضای باز

  قرار دادن دوربین مدار بسته در فضای باز چند ملاحظه اضافی و منحصر به فرد دارد:

  1. از نور پس زمینه و شعله ور شدن لنز خودداری کنید؛ نور پس زمینه هنگامی رخ می دهد که نوری بسیار روشن وجود داشته باشد و فیلم را خاموش و در نتیجه یک تصویر کاملا کم رنگ و تقریبا سفید ایجاد کند.
  2. نور پس زمینه را می توان با هر نور روشن مانند خورشید، چراغ امنیتی یا چراغ خیابان ایجاد کرد.
  3. بازتاب از خورشید یا سایر چراغ ها می تواند باعث شعله ور شدن لنز شود که منجر به ایجاد دایره یا نقطه در فیلم امنیتی شما می شود.
  4. برای جلوگیری از ضعف فیلم های امنیتی، حتما دور از نور مستقیم خورشید با دوربین حفاظتی روبرو شوید.
  5. دوربین امنیتی را دور از دسترس نصب کنید
  6. اطمینان حاصل کنید که دوربین های مداربسته را در جایی قرار می دهید که دسترسی به آنها دشوار باشد. شما نمی خواهید به راحتی به تجهیزات شما دسترسی پیدا کنید، زیرا یک متجاوز به راحتی می تواند آن را بشکند.
  7. با این حال، مراقب باشید که دوربین مداربسته را خیلی بلند نصب نکنید زیرا این امر می تواند توانایی شما را در شناسایی افراد گرفتار در دوربین کم کند.
  8. قدرت اتصال Wi-Fi را بررسی کنید
  9. هرچه دوربین از روتر شما فاصله بیشتری بگیرد، دستیابی به سیگنال کافی دشوارتر خواهد بود. به همین ترتیب، قدرت سیگنال خود را در هر مکان دوربین بررسی کنید. اگر سیگنال ضعیف است یا افت می کند، می توانید یک توسعه دهنده Wi-Fi نصب کنید

  نکات حرفه ای نصب دوربین مداربسته

  • دسترسی به پریزهای برق را بررسی کنید (برای دوربین‌های امنیتی بدون سیم قابل استفاده نیست)
  • قبل از نهایی کردن مکان دوربین، دوربین مداربسته را به ضبط کننده متصل کنید تا مطمئن شوید همه کارها به درستی انجام می شود.
  • هنگام نصب دوربین حفاظتی، قبل از ایجاد سوراخ، دو بار اندازه گیری و بررسی کنید.
  • زاویه و فیلم امنیتی را در طول مراحل نصب بررسی کنید
  • شما می خواهید تایید کنید که آیا تجهیزات امنیتی در واقع در بهترین مکان است و هیچ نقطه کوری باقی نمی گذارد. به عنوان مثال، ممکن است به نظر برسد که دوربین در مسیر درستی قرار دارد اما ممکن است تا زمانی که به نمای واقعی دوربین نگاه نکنید، انسداد یا مشکلات خاصی را مشاهده نکنید.

  ارائه مدلهای متنوع از برندهای معتبر جهت خرید دوربین مداربسته شامل:

  • دوربین مداربسته هایک ویژن
  • سیستم های نظارت تلویزیونی مدار بسته
  • درب بازکن های حفاظتی و تصویری
  • کنترل دسترسی هوشمند و ...
  • نصب کامل و راه اندازی سیستم های امنیتی و حفاظتی برای دستیابی به عملکرد مطلوب و قابل اطمینان.
  • مشاوره در زمینه کنترل و گسترش محیط تحت پوشش دوربینها و ارتقاء سیستم های حفاظتی و بهینه سازی آن ها.
  • ارائه راه حلهای مناسب مبتنی بر دوربینهای تحت شبکه (IP Camera) و دوربینهای دید در شب (IR Camera) و ایجاد نقطه اتصال تجهیزات امنیتی به شبکه های محلی و سراسری و انجام تنظیمات دسترسی کاربران به کنترل تصاویر

  در اینجا شما را با برخی از قابلیتهای دستگاه های قابل ارائه توسط کارشناسان این شرکت آشنا می نماییم:

  • سهولت بازبینی تصاویر بر حسب تاریخ و ساعت.
  • دارای سیستم هوشمند Motion Detection با حساسیت قابل تنظیم.
  • قابلیت حرکت دوربین مداربسته از راه دور از طریق تماس تلفنی، شبکه و یا اینترنت.
  • قابلیت مشاهده و انتقال تصاویر از طریق خط تلفن, اینترنت و یا شبکه.
  • قابلیت تماس تلفنی و یا ارسال Email توسط سیستم در صورت تحریک سیستم هشدار Remote Alarm.

  آیا دوربین های مداربسته صدا را ضبط می کنند؟

  اکثر دوربین های امنیتی صدا را ضبط نمی کنند، اما برخی از آنها این توانایی دارند و قیمت دوربین مداربسته با امکانات کمتر، پایین تر است.

  آیا دوربین های مدار بسته بدون اینترنت می تواند کار کند؟

  بله، به شرطی که دوربین مدار بسته ابزاری برای انتقال سیگنال به DVR یا NVR داشته باشد، می تواند بدون اتصال به اینترنت کار کند.

  کارشناسان

  بنر پشتیبانی

  • جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
  02188970170

  شاخص های ایمن نت در تحویل پروژه

  شرکت ایمن شبکه هوشمند به پشتوانه شما مشتریان و با سالها تجربه توانسته افتخارات فراوانی را کسب نماید.

  پشتیبانی 24 ساعته
  گارانتی خدمات
  تیم متخصص حرفه ای
  بهترین قیمت ممکن
  ثبت درخواست خدمات
  درخواست مشاوره
  چرا داشتن دوربین مداربسته مهم است؟

  دوربین مداربسته می تواند از جرم جلوگیری کند به عنوان مدرک مورد استفاده قرار گیرد و بنابراین به عنوان یک نیروی اجرای قانون عمل می کند، با جلوگیری از سرقت می تواند هزینه ها را کاهش دهد، این می تواند برای ایمنی دیگران استفاده شود. به عنوان مثال می تواند در ردیابی افراد گمشده کمک کند، نظارت بر کارگرانی که در شرایط خطرناک کار می کنند و … از کارکرد های مهم دوربین مداربسته است.

  بهترین و پر فروش ترین برند دوربین مداربسته در جهان کدام است؟

  هایک ویژن Hikvision با ارائه طیف وسعی از دوربین های مدار بسته ایمن و با کیفیت توانسته است رتبه اول پرفروش ترین دوربین های مدار بسته در دنیا را از آن خود کند. 19 سال سابقه در تولید دوربین های امنیتی از نقاط قوت این برند چینی می باشد که در کنار قیمت مناسب این برند سبب شده پرفروشترین دوربین مداربسته در جهان باشد. از دیگر نقاط قوت دوربین های هایک ویژن که سبب برتری آن نسبت به رقبا شده است نصب و راه اندازی آسان آن می باشد.

  آیا دوربین مدار بسته به اینترنت نیاز دارد؟

  خیر، جهت استفاده از دوربین های مداربسته لزوما به اینترنت نیاز نیست البته به شرطی که دوربین ابزاری برای انتقال سیگنال به DVR یا NVR داشته باشد، می تواند بدون اتصال به اینترنت هم کار کند. اما دوربین های تحت شبکه که به دستگاه NVR متصل نباشند و صفحه انتقال دهنده تصویر به تلفن همراه می باشند نیاز به اینترنت دارند.

  دوربین های مداربسته در شب هم کار می کنند؟

  بله، به شرط اینکه دوربین های مداربسته مخصوص دید در شب را تهیه نمایید می توانید تصاویر محیط را در محیط های تاریک هم داشته باشید. دوربین های امنیتی دید در شب متفاوت از دوربین های معمولی هستند و با استفاده از فناوری مادون ‌قرمز به طور بهینه در شرایط تاریکی مطلق عمل می کنند. مدل ‌های مادون ‌قرمز گران ‌تر از دوربین‌ های روز / شب هستند و آن‌ هایی که این گزینه را انتخاب می کنند معمولا این کار را می ‌کنند چون ثبت تصاویر در شب برای امنیت کسب‌ و کار آن‌ ها حیاتی است.

  آیا می شود با دوربین مداربسته صدا رو هم ضبط کرد؟

  اکثر دوربین های مدار بسته صدا را ضبط نمی کنند، اما برخی از آنها این توانایی دارند که هنگام خرید می توانید در صورت نیاز به این گزینه با مشاور دوربین های امنیتی ایمن نت حتما مطرح نمایید.

  دوربین مدار بسته هک می شود؟

  دوربین مدار بسته هم همانند سایر اجزای شبکه اگر که نکات امنیتی در نصب و راه اندازی آن رعایت نشود امکان هک شدن را دارد. در نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته حتما باید نکات امنیتی رعایت شود. در جهت بالا بردن امنیت دوربین های مداربسته به مقاله مورد نظر در سایت ایمن نت مراجعه نمایید، بهترین دوربین مداربسته بیسیم هم اگر که این نکات ایمنی را انجام ندهد ممکن است هک شود.

  نظرات کاربران
  • Alireza ghafori
   چهارشنبه 02 شهریور 1401 | 16:22

   سلام خسته نباشید.ی سوال داشتم، این دوربین‌های بی‌سیم کوچک بندانگشتی یاهمون مخفی،میخواستم بدونم مدلی هست که بدون هیچ دستگاهی تصاویر را زنده هرکجاکه باشیم روگوشی نشون بده.منظورم اینه که دستگاهی اضافه‌ای بهش وصل نکنیم،فقط گوشیم اینترنت داشته باشه.ممنون

   • ایمن شبکه هوشمند
    چهارشنبه 02 شهریور 1401 | 16:24

    با سلام و احترام
    بله هیچ مشکلی نداره فقط باید از مودم برای انتقال تصاویر استفاده کنید اینجوری نیاز به دستگاه دیگه ای نیست

  • sabzi
   چهارشنبه 02 شهریور 1401 | 16:27

   سلام میخاستم بدونم برای یه اتاق حدودا20متری چکاربایدبکنم که هرکسی وارد اتاق شدمشخص شود کی بوده

   • ایمن شبکه هوشمند
    چهارشنبه 02 شهریور 1401 | 16:28

    با سلام و احترام
    شما می تونید دوربین مدار بسته نصب کنید و از حالت موشن این دوربین ها استفاده کنید.

  اطلاعات تماس

  میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

  02174391800 09128581120 info@imennet.net