• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-14
 • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

تعرفه پشتیبانی شبکه و 6 عامل موثر بر هزینه نگهداری شبکه

باتوجه به وجود شرکت های متفاوت در خصوص ارائه خدمات پشتیبانی شبکه، دانستن هزینه پشتیبانی شبکه و تعرفه پشتیبانی شبکه یکی از موضوعات مهم در خصوص دریافت خدمات شبکه ای برای حفظ امنیت و بهره برداری بهتر از سیستم های شبکه محسوب می شود.

6 عامل موثر و تعیین کننده در هزینه های پشتیبانی شبکه به منظور برآورد هزینه های ماهانه و سالانه به منظور اختصاص هزینه هایی که ممکن است صرف نگهداری، امنیت و بروزرسانی شبکه شود همیشه مورد بحث بوده است. این نکته را همیشه باید در نظر گرفت که هزینه هایی که صرف پشتیبانی شبکه می شود به منظور حفط تجهیزات و سرمایه ی شما می باشد.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید 88970170 (021)
آنچه در این مطلب مطالعه خواهید نمود
  تعرفه پشتیبانی شبکه و 6 عامل موثر بر هزینه نگهداری شبکه

  تعرفه پشتیبانی شبکه و 6 عامل موثر بر هزینه نگهداری شبکه

  6 عامل موثر و مهم در تعرفه پشتیبانی شبکه در تهران و سایر شهرها:

  1- تعداد تجهیزاتی که در شبکه شما نیاز به بررسی دارد :

  یکی از مهمترین عامل های تعیین کننده در هزینه پشتیبانی شبکه موضوع تعداد تجهیزات موجود در شبکه می باشد. تجهیزات موجود در یک شبکه شامل تعداد کامپیوترها، سرور ها، پرینتر ها و …و حتی اتصالات و تلفن های موجود در صورت نیاز به بررسی می تواند شامل تجهیزات شبکه باشد. زمانی که صرف بررسی تجهیزات شبکه می شود و کادر پشتیبانی شبکه می بایست صرف عیب یابی، بروزرسانی یا تقویت سیستم شبکه شما کند بر حسب پیچیدگی و تعداد تجهیزات شبکه، بر روی تعرفه پشتیبانی شبکه بسیار تاثیر گذار خواهد بود. با افزایش تعداد تجهیزات موجود در شبکه هزینه پشتیبانی شبکه افزایش خواهد یافت.

  2- نوع تجهیزات شبکه شما که نیاز به بررسی دارد:

  از دیگر عامل های تعیین کننده در تعرفه پشتیبانی شبکه نوع تجهیزات موجود در شبکه می باشد، با توجه به اینکه انواع مختلف تجهیزات نیاز به تخصص، ابزار، مهارت و کادر پشتیبان بخصوص خود دارد. بنابراین باید این موضوع را حتما در نظر گرفت که نوع تجهیزات شبکه ی شما در تعیین تعرفه پشتیبانی شبکه بسیار موثر خواهد بود.

  3- نرم افزارهای به کار رفته در اجزا شبکه از عوامل موثر بر هزینه و تعرفه پشتیبانی شبکه:

  نرم افزارهایی که در شبکه شما به کار برده شده است از دیگر مواردی است که در تعرفه پشتیبانی شبکه تاثیر گذارمی باشد. این موضوع که بروزرسانی نرم افزارها گاها بر تقویت و امنیت شبکه شما موثر و گاها تداخل ایجاد خواهد کرد بسیار مهم و تخصصی می باشد. نرم افزار های متعددی در یک شبکه وجود دارد مانند فایروال ها، اکتیو دایرکتوری، نرم افزار های مجازی سازی و حتی نرم افزار های مانیتورینگ شبکه و …. که نیازمند بررسی دقیق و حضوری پشتیبان متخصص خود هستند.

  هزینه پشتیبانی شبکه

  4- فاصله ی خدمات گیرنده تا شرکت ارائه دهنده ی خدمات پشتیبانی شبکه:

  همانطور که میدانید انتقال تجهیزات شبکه برای عیب یابی و سرویس و تعویض قطعات و... گاها در ابعاد وسیع نا معقول خواهد بود، و کادر پشتیبان شبکه می بایست برای بررسی دقیق، سرویس، ارتقا و ... در محل تجهیزات حضور یابد که بسته به مسافت که طی میکند، هزینه تعرفه پشتیبانی شبکه به طبع بیشتر خواهد بود.

  5- تعداد دفعات نیاز به حضور پشتیبان، عامل موثر در تعرفه پشتیبانی شبکه :

  در مواردی که نیاز است پشتیبان شبکه مرتب در محل حضور یابد بسته به درخواست کارفرما و بسته به پیچیدگی ها و حساسیت تجهیزات شبکه، ممکن است بصورت هفتگی، ماهانه و ... باشد. برحسب تعداد دفعات نیاز به سرویس و پشتیبانی شبکه تعرفه ی پشتیبانی شبکه برای شما متغییر و به مراتب بیشتر خواهد بود.

  6- ارائه خدمات پشتیبانی شبکه غیر حضوری:

  در ارائه خدمات پشتیبانی شبکه، می توان به دو شکل عملکرد، پشتیبانی بصورت حضوری یا بصورت غیر حضوری. پشتیبانی بصورت غیر حضوری می تواند به دو شکل تلفنی و ریموت از راه دور باشد.

  با توجه به اینکه هزینه های رفت و امد برای متخصصین پشتیبانی شبکه در پشتیبانی غیر حضوری حذف می شود. و البته زمان ارائه خدمات پشتیبانی کمتر می شود. قیمت تعرفه پشتیبانی شبکه در نظر گرفته شده بصورت غیر حضوری بصرفه تر و کمتر خواهد بود.

  تعرفه پشتیبانی شبکه

  هر چند عوامل تعیین کننده در هزینه های خدمات شبکه در تهران و سایر شهرها یکسان هستند. ولیکن ممکن است به عامل های دیگر وابسته باشد که برحسب تفاوت می توان آنها را در هزینه های جاری به منظور پشتیبانی شبکه در نظر گرفت. شاید برای شما سئوال باشید که عوامل دیگر در این خصوص چه چیز می تواند باشد.

  • عامل تجربه و تخصص کادر پشتیبان و شرکت ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه ای که انتخاب می کنید بر روی تعرفه پشتیبانی شبکه موثر خواهد بود.
  • سابقه شرکت ارائه دهنده ی خدمات پشتیبانی شبکه و رزومه فعالیت شرکت ارائه دهنده خدمات در تعیین هزینه های پشتیبانی شبکه گاها تاثیر گذار خواهد بود.
  • در مورادی ممکن است شبکه شما نیاز به تعویض یا نصب قطعات جدید یا خاص داشته باشد. که فراهم کردن آن برعهده ی کارفرما یا کارشناس پشتیبان شبکه بر حسب توافق خواهد بود. و جزو هزینه های جاری و جدا از تعرفه پشتیبانی شبکه خواهد بود باشد.

  در آخر موارد عنوان شده بسته به شرایط خاص ممکن است بر روی تعرفه پشتیبانی شبکه شما تاثیر گذار باشد. اما توصیه ما به شما این است که همیشه مشاوره و راهنمایی در خصوص خدمات پشتیبانی شبکه را از شرکت مورد اعتماد خود بگیرید. ثابت بودن شرکت ارائه دهنده خدمات به شما، موجب این می شود که در طی سالیان با تجهیزات و چالش های پیش روی شما آشنا می شود. و همیشه بهترین مشاوره و خدمات را برای حفظ شما در نظر خواهد گرفت.

  اطلاعات تماس

  تهران خیابان فاطمی مقابل هتل لاله پلاک 267 طبقه دوم

  02188970170 09194802720 info@imennet.net