• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
 • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800

خدمات اجرا و نگهداری پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکه یا تجهیزات غیر فعال شبکه یکی از مهمترین و اساسی ترین عملیات زیر ساختی شبکه می باشد که اجرای صحیح آن و رعایت استاندارهای کابل کشی ساخت یافته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد. انجام درست و اجرای پروژه های پسیو صحیح و اصولی میتواند باعث جلوگیری از ایجاد هدر رفت و افت سرعت در شبکه و همچنین می تواند تاثیر به سزایی در زیبای محل استفاده از تجهیزات داشته باشد. قطعا اجرای صحیح نیازمند دانش و تخصص و تجربه بالا میباشد. تیم اجرایی ایمن شبکه هوشمند با تکیه بر توان تخصصی پرسنل خود آمادگی خود را با بیش از 13 سال تجربه اجرا و نگهداری پسیو شبکه های بزرگ و کوچک در محیط های عملیاتی مختلف برای اجرای عملیات کابل کشی شبکه ساخت یافته فیبر نوری و مسی برق و ... را اعلام می دارد.

اجرای پروژه های پسیو شبکه

استفاده از لوله های مختلف جهت عبور کابل ها از آن ها

یکی از مهمترین مراحل خدمات پسیو شبکه طبق اصول و استانداردهای انجام عملیات پسیو در محیطهای بیرونی مختلف (روی دیوار و پشت بام و رایزرهاو ...ب) و یا مسیر هایی که کابل باید در طی مسیر مدفون گردد و در مسیرها و کانالهای زیر زمینی ارتباطی با شرایط آب و هوایی و محیط مختلف بسته به نوع کابل ها و سایر شرایط ذکر شده باید از انواع لوله های با سختی و جنس مختلفی (فلزی، فلکسی، پلی اتیبن و ...) جهت عبور کابل از داخل آن استفاده شود که این امر باید دو مورد مهم یعنی امنیت و زیبایی را برای کابل و کارفرما فراهم سازد.

در این مورد یکی دیگر از مهمترین کارها استفاده صحیح و مناسب از اتصالات لوله ها می باشد که متاسفانه در بسیار از موارد دیده می شود به جهت عدم استفاده از این اتصالات با توجه به هزینه بالای انجام شده برای خرید و لوله گذاری، کابلها از محل اتصالات لوله دچار آسیب شده و تمام هزینه انجام شده را به هدر داده اند.

اجرای پروژه های پسیو در شبکه

استفاده از ترانک، داکت جهت عبور کابل ها در اجرای پسیو شبکه

همانند لوله گذاری برای محیط های خارجی در محیطهای داخلی نیز جهت عبور کابلهای مختلف اعم از شبکه، برق، فیبر نوری، دوربین مدار بسته و .... از انواع داکتها و ترانکها و لوله های محیط داخلی در قسمت خدمات اجرا و نگهداری پسیو شبکه استفاده می شود با این تفاوت که در این محیط زیبایی بیشتر از امنیت مورد توجه میباشد. البته در این مورد هم استفاده از اتصالات درست و مناسب بسیار اهمیت دارد (بیشتر از جنبه زیبایی).

البته از نظر قیمت ترانک بسیار گرانتر از داکت می باشد ولی از نظر کارایی و زیبایی ترانک بسیار مناسب تر است مخصوصا برای نقاط انتهایی شبکه چون قابلیت نصب انواع پریز را روی خود دارد و همچنین در ترانک میتوان با استفاده از جدا کننده ها مسیر عبور برق و شبکه را از هم در داخل آن جدا کرد ولی در داکت نیاز به استفاده از دو مسیر و یا دو داکت مختلف است.

ترانک

نصب و راه اندازی دکل های مختلف جهت نصب دوربین و لینک های وایرلس

یکی دیگر از خدمات شرکت ایمن شبکه هوشمند طراحی و تهیه و نصب و راه اندازی دکل های مختلف (خود ایستا، مهاری و....) با کاربردهای متفاوت (مخابراتی، نظارتی، روشنایی و ...) و ارتفاع مورد نیاز می باشد. این دکلها بر اساس کاربرد و محل نصب متفاوت بوده و البته مساله مهم دیگر درباره اجرای پسیو شبکه زیر سازی و فونداسیون مناسب و اصولی برای آنها میباشد که در شرایط مختلف آب و هوایی و مرور زمان مشکلی برای آن به وجود نیاید. البته مبحث بازدید دوره ای و پشتیبانی و نگهداری شبکه و دکل شبکه نیز بسیار اهمیت داد.

نصب دوربین

انجام تست های مختلف مربوط به کابل فیبر نوری

یکی دیگر از مراحل در قسمت خدمات پسیو شبکه انجام تست های اصولی و مناسب برروی کابلهای نصب شده و اتصالات انجام شده بر روی آنها میباشد که این امر نیاز به تخصص و تجهیزات و تجربه در این حوزه دارد که میزان افت و یا درستی اتصالات و صحت عملکرد تجهیزات نصب شده پسیو را نشان میدهد که برای تست نیاز به تسترهای مختلف با قابلیهای متفاوت است. اجرای پروژه های پسیو بدون انجام تست های اصولی مسلما با شکست مواجه خواهد شد.

کابل فیبر نوری

نصب و آرایش رک های ایستاده و دیواری

یکی دیگر از خدمات شرکت ایمن شبکه هوشمند در حوزه خدمات پسیو شبکه تهیه و نصب و آرایش رکهای مختلف در سایزهای مختلف با توجه به نیاز و شرایط محیطی کارفرماست.

آرایش رک در هنگام اجرای پسیو شبکه میتواند هم در زیبایی محیط کاری هم سادگی در کنترل کابلها و اتصالات کمک کند و همچنین میتواند در سرویسهای دوره ای در تسریع روند کار بسیار کمک کننده باشد.
البته انتخاب رک مناسب و تجهیزات مناسب برای آرایش مثل Cable Management و Blank Panel و ... خود از اهمیت بالایی برخوردار است. راه اندازی اتاق سرور نیاز به دانش بروز و تخصص بسیار بالایی دارد که متخصصان ما با سالها تجربه در این زمینه آماده پاسخ گویی به سوالات شما و مشاوره رایگان خدمات اجرا و نگهداری پسیو شبکه هستند.

نصب رک شبکه

نصب پچ پنل های مختلف اعم از مخابراتی، فیبر نوری و شبکه

پچ پنل در اجرای پروژه های پسیو به عنوان رابطی بین کابلهای مسیر و دستگاه های کنترل کننده ابتدایی و انتهای مسیر درداخل رکها نصب می شود. پانچ درست و اصولی و البته کیفیت خود کالا و همچنین انتخاب نوع مناسب آن در این نقاط بسیار اهمیت دارد.

پانچ نادرست و یا کیفیت نامناسب آن می تواند باعث افت شدید سرعت در شبکه های کامپیوتر و یا قطع و وصل صدا در پچ پنل های مخابراتی و ... شود.

نصب صحیح و با ترتیب درست پچ پنل نیاز به دقت بالا دارد و کاری زمان بر است و باید بر اساس شماره های از قبل مشخص شده انجام شود.

نصب پچ

نصب و طراحی شبکه های برق اضطراری و UPS

برق اضظراری خود به تنهایی نیاز به دانش علمی و حرفه ای جداگانه ای دارد و از اهمیت فوق العاده بالایی نسبت به سایر تجهیزات پسیو شبکه برخوردار است.

انتخاب نامناسب تجهیزات و کابل های ارتباطی برق مورد نیاز و همچنین تابلوهای مرکزی و توزیع برق اضطراری و اصلی می تواند عامل اصلی قطع برق و بروز خرابی در تجیزات و برخی موارد بروز آتش سوزی شود.

UPS و کابل و تابلو ها باید حتما بر اساس میزان بار تجهیزات و پس از بررسی های علمی و دقیق و با نگاهی به آینده انتخاب و تهیه و اجرا شود. متخصصین شرکت ایمن شبکه هوشمند آماده هستند تا به کارفرمایان عزیز در این زمینه در قالب پسیو خدمات و اجرا و نگهداری پسیو شبکه ارایه نمایند.

اجرای پسیو شبکه

حفر و راه اندازی چاه های ارت براساس نیاز اجرای پسیو شبکه

از دیگر الزامات و نیازمندی های اجرای پسیو شبکه چاه ارت می باشد، چاه ارت چاله ای است که بصورت عمقی در زمین حفر کرده تا جایی که به رطوبت نسبی خاک رسیده و در داخل آن از صفحه مسی که توسط سیم مسی به صفحه جوش خورده استفاده کرده و صفحه را بصورت عمودی ( به جهت بیشترین سطح تماس با خاک ) در چاه ارت قرار داده و اطراف صفحه از مواد بنتونیت پوشانده و سیم مسی را به بیرون چاه ارت کشیده و به تابلوی تست باکس برده و از آن جا به کلیه دستگاههای الکتریکی متصل می نمائیم.

علل اجرا و ایجاد سیستم ارتینگ

الف – اتصال زمین (ارت) حفاظتی
ب – اتصال زمین (ارت) الکتریکی

اجرای پسیو شبکه

نصب کیستون های شبکه و پریز های برق و برق اضطراری

نصب کسیتون شبکه

نصب باطری و کابینت باطری UPS و راه اندازی آن

کابینت باطری

طراحی نقشه و شماره گذاری کابل و تجهیزات در اجرای پسیو شبکه

Passive تجهیزات

لیستی از تجهیزات غیر فعال ( Passive ):

 • انواع Patch Panel برای کابلهایCat 5, Cat6 و (Fiber Optic)
 • انواع Cable Management و Rack Panel
 • انواع Power Module برای Rack
 • انواع کابل
 • انواع Patch Cable
 • انواع Connector
 • انواع Keystone
 • انواع FLB - FLOOR BOXES FOR RAISED FLOORS
 • انواع FACE PLATE
 • انواع سوکت دیواری
 • انواع Inline Coupler
 • انواع ابزار نظیر Crimping ، Striper ، Punch Down و ...
 • انواع USB HUB
 • انواع تستر
 • انواع رک آماده نصب ) با تجهیزات داخلی (

اجرای پروژه های پسیو شبکه

قطعا اجرای پروژه های پسیو به صورت صحیح و استاندارد نیازمند دانش و تخصص و تجربه بالا میباشد. تیم فنی و متخصص شرکت ایمن شبکه هوشمند با تکیه بر توان تخصصی پرسنل خود با بیش از 13 سال تجربه و اجرای پسیو شبکه گسترده و بزرگ در محیطهای عملیاتی مختلف برای اجرای عملیات اجرا و نگهداری پسیو شبکه ... را اعلام می دارد.

نظرات کاربران

اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02174391800 09128581120 info@imennet.net