• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

نظارت تصویری استفاده از دوربین های امنیتی برای نظارت و ضبط فعالیت در یک منطقه یا مکان خاص برای اهداف امنیتی،بکار گرفته می شود. دوربین‌های امنیتی فیلم‌های زنده را در لحظه ضبط می‌کنند که می‌توان آن‌ها را در سایر زمان ها مشاهده کرد یا مورد بررسی قرار داد.

سیستم امنیتی حفاظتی و نظارت تصویری معمولاً در مکان های عمومی مانند خیابان ها، پارکینگ ها، فرودگاه ها و مراکز خرید و همچنین در ساختمان ها و خانه ها با امنیت بالا استفاده می شود. از فیلم‌ های ضبط‌ شده توسط دوربین‌های نظارت تصویری می توان برای شناسایی مجرمان یا بررسی تهدیدات امنیتی استفاده کرد یا حتی مجرمان را ردیابی کرد.

سیستم امنیتی دوربین مداربسته

اتصال به اینترنت و شبکه جهانی با هر وسیله ای و به هر روشی خطر هک شدن و مسائل امنیت سایبری را به همراه داشته است. در صورتی که سیستم امنیتی دوربین مداربسته به درستی پیاده سازی نشود، امکان نفوذ هکرها به شبکه داخلی و هک دستگاه ضبط تصاویر یا DVR و به سرقت بردن تصاویط ضبط شده و اطلاعات شما خواهد بود.

امنیت دوربین های تحت شبکه

دوربین های تحت شبکه را می توان به عنوان یک دوربین و یک کامپیوتر تعریف کرد که در یک سیستم هوشمند جمع شده اند. دوربین مدار بسته تصاویر را بر روی شبکه های کامپیوتری منتقل می کند تا کاربر بتواند از راه دور تصاویر را مدیریت ، ضبط و پخش نماید. به محض اینکه تصاویر روی شبکه ارسال شد ، کاربر از هر کامپیوتر متصل به LAN و یا اینترنت می تواند به آنها دسترسی داشته باشد

دوربین های بیسیم بهترین و آسانترین راه برای مشاهده ، ثبت و ضبط با بهترین و مطلوبترین کیفیت تصویری بر روی هر نوع از شبکه های کامپیوتری می باشند. تصاویر با استفاده از هر نوع مرورگر (تحت وب) بدون وابستگی به نوع سیستم عامل ، قابل دیدن و بر روی حافظه های کامپیوتر قابل ثبت و ضبط می باشند. دوربین تحت شبکه، کاملاً مستقل از کامپیوتر عمل کرده و در هر جایی قابل نصب هستند. این دوربین ها امکان مشاهده و ضبط تصاویر از هر جایی در دنیا برای کاربر بوجود می آورند.

دوربین های آنالوگ

از دوربین های مداربسته آنالوگ می توان به عنوان نسل اول CCTV ها نام برد که کابل خروجی تمامی دوربین ها در دستگاه کنترل مرکزی ( DVR) جمع می شوند و در آن دستگاه عملیات کنترل، نظارت، ضبط و سایر پردازش ها صورت می گیرد.

سیستم ها امنیتی و دوربین مداربسته

کاربردهای سیستم حفاظتی نظارتی و اماکن قابل بهره برداری

ادارات و ارگانها : سیستم های حفاظتی قابل نصب در ادارات و ارگان های دولتی برای حفظ و حراست پیرامونی و فیزیکی ، کنترل ورود و خروج و سایر موارد امنیتی به کار می روند. بدینوسیله با ایجاد محیطی امن از اموال دولتی و ارباب رجوع محافظت می شود.

اماکن صنعتی : در محیط های صنعتی ، مانند کارخانه ها و امکان دسترسی به خطوط تولید و انبارها را در اختیار مدیران قرار می دهد.

امور بانکی : به منظور حفاظت از باجه های خودپرداز ( ATM) و دیگر نقاط حساس بانکها از خطر دزدی ، موسسات مالی شروع به نصب سیستم حفاظتی در این نقاط نموده اند و برای هر حرکتی تصویر جداگانه ای قابل ذخیره در یک پایگاه داده مرکزی است.

فروشگاه ها : صندوق فروشگاه همواره در معرض خطر دزدی قرار دارد.سیستم های حفاظتی به طوری که با انتقال تصاویر زنده روی شبکه و ذخیره آنها روی سرور صاحبان فروشگاه و مدیران می توانند روند کار را از راه دور کنترل کنند.

پایانه مسافربری : میتوان سیستم حفاظتی موجود را در جهت ایجاد امنیت بیشتر برای مسافران راه آهن، فرودگاه و مترو مورد استفاده قرار داد.بدینوسیله مراکز نظارتی نیز به تصاویر این نقاط دسترسی خواهند داشت.

اماکن آموزشی : سیستم های حفاظتی قابل استفاده در مدارس ، پارک ها ، کلاس های درس ، سالن های مطالعه سالنهای امتحان و سایر محیط های فرهنگی نیز میباشد و این مکان ها را به محیط های امن و قابل کنترل تبدیل میکند.

امنیت دوربین مداربسته

دوربین ثابت : با وضوح تصویر بالا ،ضد نویز و سایه ، قابلیت کارکرد در نور بسیار کم، مجهز به منوی روی تصویر، قابلیت علامتگذاری روی تصویر Motion Detection.

دوربین متحرک : با قابلیت زوم بالا ، ضد نویز و سایه ، قابلیت دید در نورکم ، وضوح تصویر بالا ، قابلیت دید در شب ، چرخش 360 درجه افقی و 240 درجه عمودی ، مجهز به منو روی تصویر ، قابلیت علامتگذاری بر روی تصاویر یا همان Motion Detection ، قابلیت اتصال به انواع شبکه، طراحی زیبا.

کارتهای DVR : ضبط تصاویر به صورت زنده ، قابلیت فشرده سازی تصاویر برای کمتر شدن حجم تصاویر ، کیفیت بالای تصویر ، دارای هارد دیسک داخلی با ظرفیت بالا ، مجهز به خشاب های داخلی اضافی هارددیسک ، قابلیت Back Up گیری از تصاویر ضبط شده به وسیله پورت USB و DVD-RW ، قابلیت اتصال به انواع شبکه، مجهز به Mouse ، قابلیت کنترل دوربین های متحرک ( Speed Dome) مجهز به منو ، قابلیت اتصال به کامپیوتر از طریق پورت های RS232- RS485-RS422.

مانیتور صنعتی : مانیتورهای صنعتی LCD و CRT در اندازه های 21 ، 19، 17 و 14 اینچ ، با کیفیت تصاویر بالا، ورودی و خروجی ویدئو و صوت ، قابلیت کارکرد به مدت طولانی.

دوربین مداربسته حرارتی : تصویربرداری حرارتی در دوربین های مداربسته گرمایی یک فناوری غیر تماسی و از راه دور است که طول موج های مادون قرمزی که از اجسام ساطع می شود را اندازه گیری کرده و این اطلاعات دمای را به تصویر قابل درک توسط انسان تبدیل می کند.

دوربین مدار بسته امنیتی

مهمترین نکات سیستم امنیتی دوربین مداربسته

در جهت بالا بردن امنیت دوربین های مداربسته حتما باید نکات زیر را مد نظر داشته باشید، بهترین دوربین مداربسته بیسیم هم اگر که این نکات امنیی را انجام ندهد ممکن است هک شود.

نام کاربری و رمز عبور پیش فرض دستگاه ها را تغییر دهید

هرگز دستگاه DVR یا NVR خود را با نام کاربری و کلمه عبور پیش‌فرض رها نکنید. عدم تغییر اطلاعات پیش‌فرض یکی از معمول‌ترین اشتباهاتی است که باعث هک شدن دستگاه DVR و نفوذ به سیستم می‌شود.
هکرها می‌توانند با استفاده از ۱۰۰۰ آدرس IP مختلف، یوزرنیم و پسوردهای پیش‌فرض را امتحان کرده تا راه نفوذی پیدا کنند.

نام کاربری و رمز عبور مناسب و قوی انتخاب کنید

در انتخاب نام کاربری و رمز عبور موارد زیر را رعایت نمایید:

  • از کلمات معمول مانند admin استفاده نکنید.
  • به هیچ وجه از اطلاعات شخصی همانند نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره تلفن جهت نام کاربری و رمز عبور استفاده نشود.
  • از رمز های ساده همچون 123456789 استفاده نکنید.
  • از کاراکترهای خاص مانند * / # $ % استفاده کنید.
  • از ترکیب عدد، کاراکتر و حروف کوچک و حروف بزرگ استفاده شود.
  • پسورد قرار داده شده حداقل 10 کاراکتر و بیشتر باشد.
  • از جملات و عبارات عادی و متداول استفاده نشود.

نام کاربری و رمز عبور جداگانه برای هر کاربر

توجه داشته باشید که برای بالا بردن سیستم امنیتی دوربین مداربسته ، باید برای هر دستگاه، برنامه یا کاربر اطلاعات کاربری مخصوص برای ورود به سیستم با سطح دسترسی مشخص تعیین کنید.

تغییر دوره ای رمز عبور دستگاه

به صورت دوره ای نام کاربری های مربوط به هر یک از اشخاص و کاربرانی که به سیستم های حفاظتی شما دسترسی دارند را تغییر دهید

پورت های پیش فرض را تغییر دهید

تمامی دستگاه های موجود در شبکه با استفاده از پورت های مخصوص به خود خدمات را ارائه می دهند.. در ارتباط با سیستم‌های نظارت تصویری، دستگاهای ضبط تصاویر نیز با استفاده از پورت‌های اختصاصی به کاربران اجازه می‌دهند از راه دور و با استفاده از اینترنت تصاویر زنده و ضبط شده را روی گوشی موبایل و یا کامپیوتر خود مشاهده کند. در صورتی که این پورت های پیش فرض را تغییر ندهید هکر ها با پی بردن به مدل دستگاه شما و با استفاده از پورت های پیش فرض کار آسان تری جهت نفوذ به شبکه شما خواهند داشت.

از پورت های DMZ و UPnP استفاده نکنید

به‌هیچ عنوان از روش DMZ برای فوروارد کردن پورت‌ها استفاده نکنید، زیرا در این روش تمام پورت‌های ورودی روی دستگاه ضبط DVR فوروارد می‌شوند. یکی از مراحل انتقال تصویر دوربین مداربسته از طریق اینترنت روی گوشی موبایل یا لپ تاپ، Port Forwarding یا فوروارد کردن پورت‌ها می‌باشد.

نرم افزار دستگاه خود را مرتبا بروز کنید

نرم افزار دستگاه ضبط تصاویر خود را بروز نگه دارید. شرکت های تولید کننده این سخت افزار ها با شناسایی نکات امنیتی ، فریم ور های دستگاه های خود را بروز می کنند . هکر ها با دستیابی به اطلاعات این حفره های امنیتی اولین اقدام در تلاش هک سیستم های شما خواهد بود.

حواستان به امنیت شبکه وای فای باشد

در صورتی که از دوبین های تحت شبکه یا به اصطلاح ip cam استفاده می کنید حتما امنیت شبکه وای فای را در اولیوت قرار دهید و یا حتی الامکان درصورتی که امنیت شبکه برای شما در اولیت خیلی بالایی قرار دارد و عدم نیاز از دوربین های مداربسته سیمی استفاده شود.

Encryption را فعال کنید

قابلیت Encryption همانطور که از نامش پیداست، اطلاعات را جهت جلوگیری از سوءاستفاده هکرها، به صورت رمزنگاری ارسال می‌کند. فعال سازی این قابلیت در صورتی که در تنظیمات دتسگاه یا مودم شما وجود داشته باشد امنیت شبکه دوربین های مداربسته شما را بالاتر خواهد برد.

دیوار آتش مودم را فعال کنید

فعال سازی دیوار آتش در مودم و روتر شبکه یکی از مهم‌ترین موارد لازم می‌باشد. می‌توانید با زدن یک تیک ساده (فعال‌سازی فایروال مودم)، جلوی بسیاری از حملات را بگیرید.
دستگاه های مجاز به دسترسی به در مودم تعریف نمایید.
مک آدرس هایی که در شبکه مجاز هستند را در مودم و روتر تعریف کنید ، این اقدام می تواند برای به حداکثر رساندن امنیت سیستم بسیار مفید باشد، تعریف MAC آدرس دستگاه‌های مجاز برای اتصال به دوربین و یا دستگاه می‌باشد.

ورود و خروج ها به شبکه را مدام رصد کنید

ثبت اطلاعات و فعالیت‌های درون شبکه می تواند به شناسایی نکات ضعف امنیت شما کمک بسزایی بنماید. کاربر می‌تواند با چک کردن لاگ‌ها فعالیت‌های رخ داده در سیستم را چک کند. یکی از مواردی که می‌تواند در شناسایی فعالیت‌های مشکوک و یا غیرمجاز در شبکه و سیستم به شما کمک کند، لاگ کردن فعالیت‌ها و اتفاقات رخ داده در سیستم و یا شبکه است.

از دستگاه NVR و DVR دست‌ دوم استفاده نکنید

اگر امنیت شبکه برای شما اولویت دارد، خریداری دوربین های مداربسته دست دوم به هیچ ‌عنوان از طرف ایمن شبکه تایید نمی‌شود.

از اتصال به شبکه وای فای عمومی پرهیز کنید

در هر صورت و حتی اگر که ضرورت ایجاد کرد از شبکه های وای فای عمومی و رایگان برای اتصال به شبکه داخلی خود استفاده نکنید. استفاده از وای فای و اینترنت های موجود در رستوران ها و سایر امکان عمومی که کمترین امنیت را دارند دسترسی به دستگاه ضبط و مشاهده تصاویر دوربین‌های مداربسته مخاطرات امنیتی را براش ما در پیش خواهد داشت.
شرکت دوربین مداربسته ایمن شبکه هوشمند با توجه به تجربه چندین ساله در امنیت شبکه و راه اندازی سیستم های حفاظتی و امنیتی، آماده ارائه راهمکارهای امنیتی و حفاظتی در جهت بالا بردن امنیت محیطی شما را نصب دوربین های مداربسته از بهترین برند های روز دنیا را داد.

اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02188970170 09128581120 info@imennet.net