• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-14
 • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

تین کلاینت ، قیمت فروش و راهنمای خرید ( Thin Client ) 🖥️

تین کلاینت thin client کامپیوتری کوچک و آماده برای شبکه‌های دسکتاپ مجازی است، این سخت افزار ها با استفاد از کمترین منابع سخت‌افزاری، بهترین کارآیی و بالاترین امنیت را برای شبکه‌های رایانه‌ای ایجاد می کنند. تین کلاینت ها می‌تواند دارای سیستم عامل مجزای از مجازی سازی و یا بدون سیستم عامل مجزا باشد.
در واقع در یک شبکه مجازی سازی شده می‌توانیم یک سیستم عامل محلی داشته باشیم ( بدون نیاز به سرور اصلی ) و یا اینکه کاملاً وابسته به سرور مرکزی باشد که در حالت دوم سرور تمام کارها را انجام می دهد و این دستگاه تمام داده ها و نرم افزارهایی که سرور در اختیار آن قرار می دهد را می بیند و به آن دسترسی دارد.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید 88970170 (021)
آنچه در این مطلب مطالعه خواهید نمود
  تین کلاینت ، قیمت فروش و راهنمای خرید ( Thin Client ) 🖥️

  تین کلاینت ، قیمت فروش و راهنمای خرید ( Thin Client ) 🖥️

  معرفی و کاربرد بهترین تین کلاینت ها در طول زمان

  اندکی پس از آنکه در سال 1998 مایکروسافت ویندوز ترمینال سرور و سیتریکس MetaFrame را راه اندازی کرد، تین کلاینت ها به یک کلاس اصلی محصولات تبدیل شدند. تولید کننده گان کامپیوتر های شخصی برای ورود به این بازار جدید پلتفرم های خود را قطع کردند ولی تلاششان مبنی بر این بود که از تجهیزات موجود خود مجددا با عنوانی جدید استفاده کنند. و این کار را با اختصاصی و سفارشی سازی های نرم افزاری و سیستمی لینوکس و ویندوز انجام بدهند و آنها را تبدیل به این دستگاه کنند.

  اما به هر حال یک ویندوز و یا لینوکس کاملا اختصاصی شده هم نیاز به تنظیمات زیادی در محل دارد و این تنظیمات نیاز به فضایی برای ذخیره سازی هر چند کمتر از کامپیوتر های عادی دارد و تنظیمات آنها هم تا حدودی پیچیده است. عامل دیگری که باعث ضخیم شدن کامپیوترهای اصطلاحا نازک شده عدم کارایی خوب آنها در انتقال فیلم ها بود و پروتکل های ریموت اولیه عملکرد مناسبی برای این کار نداشتند. و بنابراین برخی از کدک ها را مجبور بودند از روی کلاینت اجرا کنند که این خود نیاز به یک سیستم عامل داشت.

  با گذشت زمان، ویژگی های دیگری مثل Redirection USB، یک مرورگر وب محلی، Voice over IP و پشتیبانی از نمایش در چند مانیتور هم اضافه شد. هر ویژگی اضافی پیکربندی و پیچیدگی این دستگاه ها را افزایش می داد. و به همین دلیل پس از چند سال، تین کلاینت ها thin clients به رایانه های شخصی کوچک تبدیل شدند. برخی حتی اسلات های PCI یا PC Card را هم اضافه کردند.

  این تین‌کلاینت های ضخیم از نظر کارایی و توانایی و پیچیدگی بسیار شبیه به یک کامپیوتر کامل شده بودند و به جای ساده کردن مدیریت و نگهداری آنها مدیران IT را مجبور میکردند دستگاه ها را هم در محل کاربر و هم در مرکز داده تنظیم کنند و عملا تنظیمات باید در هر دو نقطه انجام میشد و این چیزی نبود که انتظارش را داشتند.
  زیرو کلاینت (Zero client) ها بازگشت دستگاه های ساده با راه اندازی و تنظیمات و مدیریت ساده بر روی میز کاربران هستند.

  خرید و فروش تین کلاینت
  خرید و فروش تین کلاینت

  اتصال تینکلاینت به سرور با پروتکل RDP

  پروتکل RDP یا Remote Desktop Protocol پروتکلی است که برای متصل شدن یک کامپیوتر به یک کامپیوتر راه دور مورد استفاده قرار میگیرد و این امکان را برای این محصول فراهم میکند که صفحه نمایش سرور راه دور را مشاهده کند و به نوعی یک ارتباط کنسولی اما از راه دور با آن برقرار کند.

  پروتکل RDP به طور پیشفرض از پروتکل TCP به شماره پورت 3389 برای ارتباطش استفاده میکند. این پروتکل RDP پروتکل اختصاصی شرکت مایکروسافت است. به طور کلی اکثر دستگاه های تین و زیروکلاینت از این پروتکل پشتیبانی می کنند. و میتوان آن ها با پروتکل RDP که معروف پروتکل شرکت مایکروسافت می باشد راه اندازی کرد.

  اتصال تین کلاینت با پروتکل PcoIP

  هرچند که RDP یک روش بسیار راحت برای اتصال این محصول است اما نصب و راه اندازی تین کلاینت بر روی پروتکل PCoIP کمی پیچیدگی دارد. التبه در صورتی می توان از این پروتکل استفاده کرد که دستگاه مورد نظر شما از این پروتکل پشتیبانی کند.هر چند اکثر مدل های بروز از برند های معروف همچون تین کلاینت hp و خرید تین کلاینت های برند دل، از این نوع پروتکل پشتیبانی می کنند.

  برای راه اندازی تین کلاینت با این نوع پروتکل نیازمند حداقل سه ماشین مجازی هستیم که ابتدا باید سرو را تهیه کنید و بر روی آن مجازی ساز ESX نصب کنید.
  اولین ماشین مجازی Domain Control یا به اختصار DC می باشد. ماشین مجازی دوم horizon connection server، می باشد ( این دستگاه وظیفه مدیریت desktop ها را بر عهده دارد) و آخرین ماشین مجازی مورد نیاز horizon view agent می باشد. که در واقع ویندوز و سیستم عاملی می باشد که کاربران تصویر آن را می بینند و به آن وصل می شوند.

  نصب تین کلاینت با پروتکل Citrix

  پروتکل ICA Citrix آخرین پروتکل مربوط به راه اندازی تین کلاینت می باشد. سیتریکس بیش از 23 سال سابقه کنترل از راه دور و برنامه های کاربردی برای دور کاری را دارد. پروتکل ICA Secure از یک رمز گذاری 128 بیتی و گواهینامه FIPS 140-2 از مایکروسافت کلید رمز گذاری دریافت میکند. برای خرید تین کلاینت و راه اندازی تین کلاینت ها به این روش چند پیش نیاز باید داشته باشیم.

  همچون حالت PCoIP و xen server و ESX نیازمند یک سرور مجازی هستید. اما این بار به 4 ماشین مجازی نیاز دارید. اولین ماشین مجازی ( DC ( domain control می باشد. دومین ماشین مجازی delivery control می باشد که همان هسته مرکزی citrix می باشد. و می تواند مشخص کند کدام user به کدام دسکتاپ متصل است.
  سومین ماشین مجازی، لایسنس سرور می باشد که تعداد کاربران را مشخص کند. چهارمین ماشین مجازی، delivery agent می باشد. که در واقع ماشینی هست که کاربران به آن وصل می شوند و تصویر آن را به عنوان ویندوز تین کلاینت خود می بینند.
  تین و زیروکلاینت های قابل ارایه توسط شرکت ایمن شبکه هوشمند کلیه پروتکل های ذکر شده را میتوانند پشتیبانی کنند.

  ویژگی های شاخص موجود در تین کلاینت ها

  این دستگاه با توجه به نوع استفاده و نحوه کارکرد دارای ویژگی های مشترکی هستند که مهمترین آنها عبارتند از :

  • کاهش هزینه های جانبی و سیستم ها.
  • انرژی کمی مصرف می کنند.
  • امنیت بسیار بالا نسبت به سیستم های عادی.
  • افزایش سرعت پردازش ها.
  • کاهش نیروی انسانی پشتیبانی.
  • پشتیبانی نرم افزاری راحت تر است.
  • میزان خرابی کمتر سیستم ها.
  • استفاده بهینه از مکان و فضای سازمانی.
  تین کلاینت
  خرید تین کلاینت

  آشنایی با نصب، راه اندازی و نحوه کار تین کلاینت

  این دستگاه ها کلیه پردازش‌های مورد درخواست کاربر را مثل تایپ با صفحه کلید و موس و … را به سرور فرستاده و نتیجه را از سرور دریافت می‌کند. تمام درخواست‌های کاربر در سرور انجام می شود و فقط نتیجه آن عملیات بر روی مانیتور تین کلاینت نمایش داده میشود. نحوه کار تین کلاینت بدین صورت است که کلیه پردازش بر روی سرور انجام و نتیجه آن بر روی حافظه های سرور ذخیره می‌شود.

  بیشتر فرمان‌ها در کلاینت تین به سرور ارسال و بعد از آن سرور اطلاعات را به نمایشگر ارسال می‌کند، لذا در این حالت پهنای باند مورد استفاده بسیار کم می باشد. که البته در سری جدید این فناوری و با پروتکلهای پیشرفته تر تنها تغییرات نمایشگر نسبت به حالت قبلی ارسال می‌شود و اطلاعاتی که تغییری در آن‌ها وجود ندارد ثابت می‌ماند که این خود در کاهش مجدد پهنای باند مورد نیاز بسیار تاثیر گذار است.

  خرید تین کلاینت
  قیمت خرید تین کلاینت

  امنیت تین کلاینت ها به چه صورت می باشد؟

  با توجه به معرفی تین کلاینت تا بدینجا قطعا میدانید که تینکلاینت ها به تنهایی منابع سخت افزاری خاصی از جمله فضای ذخیره سازی ندارند و ما روی دستگاه تین کلاینت چیزی نصب نمیکنیم. در واقع با خرید تین کلاینت ما یک ابزار برقرار کننده اتصال بین کاربر و سرور داریم که صفحه نمایش سرور را نشان می دهد.
  در این دستگاه بدون اجازه مدیر امکان نصب لوازم جانبی را نخواهیم داشت. و هر کاربر محدودیت دسترسی به پارتیشن مخصوص خود را دارد.

  مهمترین نکته در مورد امنیت تین کلاینت که باید بدانید این است که سرقت اطلاعات از آنها تقریبا ممکن نیست. زیرا عملا چیزی داخل آن ذخیره نمی شود و این مدیر شبکه است که امکان دسترسی به اطلاعات این دستگاه ها را می‌دهد.

  همچنین مدیر شبکه میتواند کنترل کند که از طریق خرید تین کلاینت امکان اینکه اطلاعات به شبکه وارد شود وجود نداشته باشد. در این صورت هیچ‌گونه ویروس و برنامه مخربی نمی‌تواند از طریق Thin client وارد شبکه شود، مگر اینکه سرور اصلی مورد حمله قرار گرفته و هک شود.

  فروش تین کلاینت
  قیمت thin client

  ارتقاء نرم‌ افزار در تینکلاینت ها به چه صورت انجام میشود؟

  بیشتر Thin client ها نیازی به ارتقا ندارند و با ارتقا سرور، این محصول هم ارتقا پیدا می‌کنند. البته این در صورتی است که شما دستگاه تین کلاینت را در شبکه مجازی به کار گرفته باشید. اما اگر شما دستگاه ها را به صورت مستقل از سرور مرکزی استفاده نمایید می بایست به صورت جداگانه نصبت به بروز رسانی تین کلاینت ها اقدام نمایید.

  اما اگر که از سرور تین کلاینت استفاده کنیم مثلا در صورتی که به رم بیشتری نیاز داشته باشیم کافی است، رم سرور را افزایش دهیم و با این کار رم تین کلاینت هم به‌نوعی افزایش پیدا می‌کند. اگر هم یک نرم‌افزار را بر روی سرور ارتقا دهیم درواقع روی Thin client هم خوانده می‌شود. یک مزیت خوب استفاده از مجازی سازی برای تین کلاینت ها این است که در دراز مدت هزینه‌ها را کاهش می‌دهند با به‌کارگیری سروری جدید کلاینت های تین هم به‌نوعی قدرتمندتر می‌شوند.

  تین‌کلاینت ها در شبکه چگونه به سرور متصل می شوند؟

  معمولا Thin client ها از طریق کابل شبکه یا به صورت وایرلس به سوئیچ شبکه برای ارتباط وصل هستند و بعد از آن به سرور وصل می‌شوند. البته لازم به ذکر است با توجه به پهنای باند کم مورد نیاز از انها حتی می توان برای دور کاری نیز به راحتی استفاده کرد.

  شایان ذکر است همه مدل های قابل خرید تین کلاینت دارای کابل شبکه وایرلس نیستند و در صورتی که نیازمند استفاده از این نوع دستگاه ها می باشید حتما در خرید و فروش تین کلاینت و قیمت تین کلاینت ها دقت نمایید.

  کابل کشی شبکه تین کلاینت در صورتی که تعداد کلاینت های شما زیاد باشد نیازمند تیم متخصص و حرفه ای کابل کشی شبکه می باشد که دارای تجربه و نمونه کار های موفق در این زمینه باشد.

  نحوه نگهداری و پشتیبانی تین‌کلاینت ها در شبکه

  در حالت معمولی و روش سنتی برای اینکه مدیر شبکه بتواند به کاربران خود سرویس دهد و در صورت بروز مشکل بتواند مشکلات کاربران را حل کند باید با صرف زمان خود بین کاربران رفته و مشکلات را بررسی کند، اما وقتی از سرور مرکزی و تینکلاینت استفاده می کنید این مشکلات حل می‌شود.

  فقط کافی است مشکلات کاربران را در سرور بررسی نموده و آن را حل کند. قیمت تین کلاینت ها نسبت به سایر انواع کامپیوتر پایین تر و همچنین سهولت در پشتیبانی آنها موجب استقبال بیشتر سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی از آنها شده است.

  کاهش قابل توجه هزینه های پشتیبانی و نگهداری تین کلاینت یکی از مزیت های خرید تین کلاینت به جای کامپیوترهای شخصی در ادارات دولتی است. این محصول کامپیوتری است که مبتنی بر شبکه ادارات ساخته شده و تمام امکانات یک کامپیوتر شخصی را در اختیار شما می گذارد. همچنین این دستگاه ها همانند سایر سیستم های رایانه ای تعمیر پذیر هستند.

  رجوع شود به مقاله : طول عمر تین و زیروکلاینت ها و تعمیر پذیری این سیستم ها

  تین کلاینت
  انواع تین کلاینت

  مزایای خرید تین کلاینت ها و قیمت این دستگاه

  مزایای استفاده و خرید تین کلاینت ها در مجازی سازی شامل موارد زیر می شود:

  • کاهش هزینه ها : این محصول میتواند هزینه را برای پشتیبانی و تجهیز یک سازمان تا حدود قابل توجهی کاهش داد. هزینه و قیمت تین کلاینت نسبت به کامپیوترهای شخصی بسیار پایین تراست.
  • امنیت بسیار بالا : با استفاده از خرید و فروش تین کلاینت مجازی سازی شده میتوان امنیت بسیار بالایی داشت. زیرا نمیتوان هیچگونه فایلی سمت کاربر ذخیره شود.
  • کاهش مصرف انرژی : مصرف برق هر دستگاه در حدود ۱۰ الی ۶۰ وات و بسیار کم می باشد.
  • افزایش سرعت پردازش ها : با استفاده از خرید تینکلاینت میتوان سرعت پردازش بسیار بالایی داشت. زیرا عملیات پردازش به عهده پردازنده قدرتمند سرور می باشد.
  • کاهش نیروی انسانی پشتیبان تین کلاینت: در صورت خرید تین کلاینت می توان نیروی فنی برای پشتیبانی را به حداقل ممکن رساند. زیرا تمامی Thin client ها فقط به نیروی پشتیبان در سمت سرور احتیاج دارند.
  • پشتیبانی نرم افزاری راحت تر : در یک مجموعه که از این محصول استفاده می کند برای اضافه کردن یک کاربر جدید دیگر نیازی به نصب مجدد نرم افزارها نخواهد بود و به راحتی در کمترین زمان ممکن میتوان کاربر جدید اضافه کرد. حتی تمامی کلاینت ها می توانند از آنتی ویروس کسپرسکی شبکه استفاده کنند.
  • درصد خرابی کمتر : این محصول شگفت انگیز به دلیل عدم وجود تجهیزات تین کلاینت مکانیکی زیاد و عدم تولید گرما و ... در داخل آنها درصد خرابی کمی دارند.
  • استفاده بهینه از فضای سازمانی : تین در واقع به معنی لاغر و کوچک می باشد، این دستگاه نیز به دلیل کوچک بودن فضای کمتری را اشغال میکنند.
  قیمت تین کلاینت
  تین کلاینت های فروشگاه ایمن نت

   

  بررسی تفاوتهای تین کلاینت و زیروکلاینت Thin Client Vs. Zero client

  Thin Client قرار بود همان گونه که از اسمشان مشخص است، از هر لحاظ نازکترین کامپوترها باشند. اما با به وجود آمدن زیرو کلاینت ها و از بین رفتن تقریبی حافظه های ذخیره سازی و تنظیمات حداقلی آن ها را تا حدود زیادی ناکام کرد.
  این محصول (Thin client) و زیرو کلاینت ها از لحاظ کاربری و هدف در یک راستا عمل میکنند – ارائه یک دسکتاب مجازی در یک مرکز داده به یک کاربر- با این تفاوت که این دستگاه ها احتیاج به تنظیمات زیادتری در مقایسه با زیرو کلاینت ها دارند.

  زیرو کلاینت (Zero client) ها معمولا دستگاههای کوچک و ساده ای هستند. که با دارا بودن یکسری قابلیت های استاندارد نیاز اکثر کاربران را براورده میکنند.
  علاوه بر این به طور معول آن ها جهت ارائه و نمایش دسکتاپ های اختصاصی به کاربران یک شبکه از طریق پروتکل های راه دور ریموت استفاده می شود. در بیشتر اوقات با چند تنظیم راحت این عمل انجام می شود. در مقایسه با هزاران تنظیم در سیستم عامل یک کلاینت معمولی در شبکه. زیرو کلاینت ها در شبکه بعد از روشن شدن، همه تنظیمات و داده های خود را از سرور شبکه دریافت میکنند. و این بدان معنی می باشد که همه زیرو کلاینت (Zero client) ها در یک شبکه کاملا شبیه به هم می باشند.

  از زیرو کلاینت (Zero client) ها می توان برای اتصال به انواع مختلفی از دسکتاپ ها از قبیل Terminal service و دسکتاپ های مجازی و یا سرورهای واقعی و ایستگاه های بلید Blade Workstation استفاده کرد.

  مقایسه تین کلاینت با زیرو کلاینت ها

  ابتدایی ترین مسئله در کلاینت زیرو ها این است که این دستگاه بر روی میز کار هیچ مدل تنظیمات ثابت و ماندنی ندارد. و به جای این کار، این نکته را می داند که در هر بار روشن شدن تنظیمات و داده ها را از سرور و شبکه فرا می خواند. این نکته یکی از مهم ترین ویژگی ها و کاربردهای این محصول به شمار می آید. این یکی از تفاوت های اصلی آن با Thin Client است. که بر روی خود سیستم عامل و نرم افزار و هارد دیسک دارد که تنظیمات بر روی آنها ذخیره می شوند.

  قابل ذکر است که Thin Client های ابتدایی، شبیه زیرو کلاینت (Zero client) های امروزی بودند. آن ها دستگاه های ساده ای بودند که به شکل ریموت دسترسی به دسکتاپ را در یک مرکز داده فراهم میکردند. اما دو دلیل ان ها را از کامپیوتر های نازک به سمت کامپیوتر های ضخیم یا فت کلاینت رهنمون نمود : یک وارد شدن سازندگان کامپیوترهای شخصی به بازار خرید و فروش تین کلاینت (Thin Client) و دو به وجود آمدن محدودیت های نمایش دسکتاپ از راه دور Remote desktop در ویندوز.

  تین کلاینت
  خرید تین کلانیت hp

  برندهای معروف‌ خرید تین کلاینت HP و Dell

  دستگاه های مختلفی در بازار ایران وجود دارد که البته شهرت بسیار پایینی میان اشخاص دارند. چرا که جهت منتقل کردن تصویر ها از پروتکل های مخصوص مربوط به خود استفاده می کنند. به عنوان مثال زیروکلاینت (zero client) های وی کلود پوینت. شرکت ایمن شبکه هوشمند، شرکت معتبر ارائه دهنده و خرید و فروش انواع تین کلاینت های HP و Dell میباشد.
  برای آگاهی از قیمت تین کلاینت ها و خرید تین کلاینت و همچنین دیدن محصولات به فروشگاه اینترنتی تین کلاینت ما مراجعه نمائید.

  پشتیبانی تین کلاینت ها به چه صورت است؟

  همانطور که قبلا نیز بیان کردیم پشتیبانی تین کلاینت ها از نظر عملکرد، امنیت و سهولت مدیریت با کمترین هزینه تعمیر و پشتیبانی و تعویض، امتیاز بسیار بالایی نسبت به کامپیوتر های قدیمی یا فت کلاینت ها دارد.

  به چه دلیل باید از تین کلاینت در دسکتاپ مجازی استفاده کرد؟

  با توجه به اینکه دسکتاپ‌های مجازی به سخت‌افزار وابسته نیستند بنابر این می توان گفت تین کلاینت جزو بهترین سخت افزار ها برای راه اندازی دسکتاپ مجازی می باشند.

  دلیل به صرفه و ارزان بودن تین کلاینت نسبت به کامپیوتر چیست؟

  بدون قطعات مکانیکی متحرک اضافه که گرما تولید می کنند و باعث کاهش عمر سخت افزار ها می شوند، تین کلاینت از طول عمر بالاتری نسبت به کلاینت ها ضخیم همچون کامپیوتر های قدیمی برخوردار هستند.

  امنیت تین کلاینت در چه حد می باشد؟

  مهمترین نکته در مورد امنیت تین کلاینت که باید بدانید این است که سرقت اطلاعات از آنها تقریبا ممکن نیست زیرا عملا چیزی داخل آن ذخیره نمی شود و این مدیر شبکه است که امکان دسترسی به اطلاعات تین کلاینت (Thin client) ها را می‌دهد. همچنین مدیر شبکه میتواند کنترل کند که از طریق تین کلاینت Thinclient امکان اینکه اطلاعات به شبکه وارد شود وجود نداشته باشد. در این صورت هیچ‌گونه ویروس و برنامه مخربی نمی‌تواند از طریق تین کلاینت (Thin client) وارد شبکه شود، مگر اینکه سرور اصلی مورد حمله قرار گرفته و هک شود.

  تفاوت تین کلاینت با زیروکلاینت در چیست؟

  تین کلاینت ها Thin Client قرار بود همانطور که از نامشان پیداست از هر نظر نازکترین کامپوترها باشند و لی با ظهور زیرو کلاینت ها Zero Client و تقریبا حذف حافظه های ذخیره سازی و تنظیمات حداقلی آنها را تقریبا ناکام کرد. تین کلاینت Thin client ها و زیرو کلاینت Zero Client ها از نظر کاربری و هدف در یک راستا عمل میکنند – ارایه یک دسکتاب مجازی در یک مرکز داده به یک کاربر- با این تفاوت که تین کلاینت ها نیاز به تنظیمات بیشتری نسبت به زیرو کلاینت ها دارند.

  امکان استفاده از تین کلاینت به عنوان زیرو کلاینت هم هست؟

  شرکت hp تین کلاینت های بروز خود را دو منظوره ساخته است به گونه ای که از طریق برگردان ایمیج هم قابلیت استفاده به عنوان تین کلاینت و هم قابلیت استفاده به عنوان زیروکلاینت را دارا می باشد.

  مصرف برق تین کلاینت چقدر هست؟

  میزان برق مصرفی تین کلاینت hp t520 کمتر از 65 وات است. در مقایسه با یک کیس کامپیوتر های قدیمی حدود 5 برابر کاهش مصرف را دارد. از مهمترین نکات بصرفه بودن تین کلاینت ها می توان به همین کاهش مصرف برق اشاره کرد که میزان برگشت سرمایه در زمان کمتری نسبت به کامپیوتر های قدیمی محقق می شود.

  نظرات کاربران

  اطلاعات تماس

  تهران خیابان فاطمی مقابل هتل لاله پلاک 267 طبقه دوم

  02188970170 09194802720 info@imennet.net