• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-14
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان (021)66904541

با افزایش استفاده از دوربین های مداربسته در محیط های عمومی و خصوصی، استفاده از روش های پیشگیری از هک دوربین مداربسته نیز افزایش یافته است. این روش ها برای جلوگیری از انتقال اطلاعات ساختمان و محل کار شما به سیستم های بیگانه مورد استفاده قرار می گیرند. به این ترتیب ضریب ایمنی ساختمان و محیط مورد نظر شما افزایش می یابد. انواع دوربین های مداربسته برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که از جمله آن ها می توان به کنترل نیروهای کار، افزایش ایمنی و جلوگیری از سرقت اشاره کرد.

برای استفاده بهینه از این سیستم امنیتی دوربین مداربسته و رسیدن به مقاصد نام برده، توجه به جلوگیری از هک دوربین مدار بسته و انتقال اطلاعات آن، از اهمیت بالایی برخوردار است. در این زمینه باید از روش های خاصی استفاده کنید. استفاده از این راهکارها خیال کاربران را راحت می کند و از بروز هر گونه دستبرد به اطلاعات این سیستم های هوشمند جلوگیری خواهد کرد.

هک کردن دوربین مداربسته یعنی چه ؟

دسترسی غیر مجاز به محدوده اطلاعات خصوصی افراد در هر سیستمی را هک می گویند. برخی از سیستم ها مانند سیستم دوربین مداربسته، با روش های به خصوصی محدود سازی می شوند. برخی هکرها یوزنیم و پسورد شبکه ها و سیستم ها را پیدا می کنند، برخی از طریق نواقص موجود در شبکه به اطلاعات موجود دسترسی پیدا می کنند و...

پیشگیری از هک دوربین مداربسته و سایر سیستم های امنیتی سبب افزایش ضریب حفاظتی مکان های مختلف می شود و راه ورود سارقین اطلاعاتی را از بین می برد. در ادامه مهمترین راهکارهای جلوگیری از هک دوربین مدار بسته را شرح داده ایم.

تغییر اطلاعات پیش فرض در دستگاه های DVR و NRV

قیمت خرید دوربین مدار بسته در تعیین ضریب امنیت آن تاثیر به سزایی دارد. هر چه مدل این دوربین ها بالاتر باشد، قیمت آن ها نیز بیشتر خواهد شد. احتمال هک شدن دوربین های هوشمند جدیدتر، پایین تر است و همین مسئله دقت به مدل این سیستم ها را در حین خرید افزایش داده است. برخی از هکرها، با استفاده از اسکن برخی پروتکل ها و پورت هایی که به صورت پیش فرض در دستگاه های دی وی آر و ان وی آر وجود دارند، به این سیستم های ایمنی دسترسی پیدا می کنند.

 یکی از مهمترین روش ها برای جلوگیری از هک این دوربین ها، تغییر نام کاربری و پسورد و یوزرنیم سیستم است. برای انتخاب نام کاربری خود، هرگز از نام های عادی استفاده نکنید. این نام ها باید غیر قابل پیشبینی باشند. محافظت از پروسه بوت نیز یک راهکار عملی برای جلوگیری از هک دوربین های مداربسته ساختمان شما به شمار می رود. با این روش ها احتمال هک به حداقل می رسد و ایمنی دوربین های شما افزایش می یابد.

نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

تهران میدان توحید خیابان امیرلو کوچه محمدی پلاک 4

66904541(021) 09194802720 info@imennet.net