• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-14
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

استفاده از سیستم های نظارت تصویری روز بروز در حال افزایش است و دوربین های مدار بسته در نقاط بسیاری نصب شده اند. کاربران این سیستم ها از تصویر زنده یا ضبط شده آنها استفاده می کنند. اما درصد بسیاری از این کاربران به مرور زمان، هر روز کمتر تصاویر دوربین را مشاهده می کنند تا جایی که این فاصله گاهی اوقات به چندین ماه می رسد. مشاهده دیر به دیر تصاویر اغلب باعث فراموش شدن نام کاربری و کلمه عبور سیستم می شود و این مشکل بسیار آزار دهنده خواهد بود. تا جایی که یکی از اشکالاتی رایج ترین مشکلاتی که مشتریان مطرح می کنند، مسئله فراموش شدن رمز عبور دوربین مدار بسته یا دستگاه ضبط است. با توجه به اهمیت موضوع در این محتوا، یکی از راهکار های مورد استفاده جهت ریست پسورد هایک ویژن را آموزش می دهیم.

ریست پسورد دوربین هایک ویژن با استفاده از فایل GUID چگونه است؟

هایک ویژن به عنوان یک شرکت پیشرو در تولید محصولات و راهکار های نوآورانه، همواره سعی کرده تا برای حل مشکلات مشتریان خود ، راهکار های ساده و کاربردی ارائه کند. یکی از این شیوه ها فایل GUID است. اما این فایل چیست؟ هنگامی که برای بار نخست، دستگاه هایک ویژن نصب و راه اندازی می شود و کاربر رمز عبور جدید در دستگاه تعریف می کند ، در نخستین مرحله پس از ورود، دستگاه DVR یا NVR هایک ویژن، یک فایل GUID را به کاربر پیشنهاد می دهد. در این حالت کاربر می تواند با اتصال حافظه فلش به درگاه USB دستگاه، این فایل را دریافت نماید تا در مواقع مورد نیاز با استفاده از این فایل پسورد دستگاه را ریست کند.

در مواقع ضروری که پسورد دستگاه فراموش شده باشد، کاربر با استفاده از نرم افزار SADP هایک ویژن و با اتصال به دستگاه ضبط ، فایل GUID را فراخوانی و بر روی دستگاه رمز عبور جدید تعریف می کند ( فایل GUID را می توان بر روی کامپیوتر یا لپ تاپی که به دستگاه ضبط متصل می شود و نرم افزار SADP هایک ویژن بر روی آن نصب شده است ذخیره کرد )

با ریست کردن پسورد دستگاه هایک ویژن، فایل GUID استفاده شده از درجه اعتبار ساقط می شود و کاربر باید فایل GUID جدید از دستگاه دریافت کند. در واقع فایل GUID، یک فایل رمز گذاری شده ویژه است که بسته به هر دستگاه هایک ویژن فرق می کند و کاربر می تواند با ذخیره آن بر روی فلش، در صورت لزوم، پسورد دستگاه را ریست کند.
نظرات کاربران

گروههای مقالات
اطلاعات تماس

تهران خیابان فاطمی مقابل هتل لاله پلاک 267 طبقه دوم

02188970170 09194802720 info@imennet.net