• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
 • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800

راه اندازی مانیتورینگ شبکه

سیستم مانیتورینگ شبکه در بخش مدیریت و نگهداری نقش مهمی را در پشتیبانی شبکه ایفا می کند. با استفاده از این سیستم مدیریت بخش های مختلف با کیفیت بیشتری همراه می شود. به علاوه تاثیر به سزای این سیستم در حفظ یکپارچگی سیستم شبکه نیز مورد توجه قرار دارد. به همین خاطر در پروسه راه اندازی شبکه های سازمانی و شرکتی، این قسمت یکی از مهمترین ها محسوب می شود. مدیریت و بررسی بخش هایی مانند سوییچ، فایر وال، روتر و… با استفاده از این سیستم بسیار ساده تر شده و رسیدگی به آن ها به خوبی انجام می گیرد. با مدیریت بهینه در بخش مانیتورینگ شبکه بروز هر گونه خطا و مشکل در هر یک از این بخش ها به سهولت تشخیص داده خواهد شد. 

سپس در مواقع لزوم اقداماتی برای عیب یابی و رفع مشکلات مربوطه انجام می گیرد. به این ترتیب ساختار شبکه شما هرگز با خسارات هنگفت رو به رو نخواهد شد. برای راه اندازی هر یک از این سیستم ها به پروتکل مورد استفاده توجه می شود. برای این منظور نوع دستگاه و سرور مورد استفاده نیز بررسی خواهند شد. در صورتی که هر یک از دستگاه ها بر روی پروتکل انتخابی تشخیص داده نشوند، تعریف آن ها نیز در این بخش انجام می گیرد. سپس از نرم افزارهای مانیتورینگ برای راه اندازی سیستم مورد نظر استفاده خواهد شد. تیم ایمن نت در فرایند راه اندازی این سیستم ها خدمات هوشمندانه ای در اختیار کاربران قرار می دهد و این فرایند را تسهیل خواهد کرد

راه اندازی مانیتورینگ شبکه

ویژگی های خدمات مانیتورینگ Monitoring

Auvik یکی از ابزارهای مورد استفاده در فضای ابری است که تنظیمات خودکار بسیاری در سیستم شبکه و اجزای مختلف آن اعمال می کند.

 Datadog برای نظارت بر شبکه و اتصالات به کار رفته در آن مورد و بکارگیری خدمات اکتیو شبکه مورد استفاده قرار می گیرد.

  Manage Engine Op Manager با گزینه های حرفه ای در بخش طرح بندی توپولوژی مورد استفاده قرار می گیرد.

 Site 24 x 7 با قابلیتهای فیزیکی و مجازی بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد و در بخش مانیتورینگ پیامدهای مثبتی به دنبال دارد.

 Zabbix یکی از سیستم های نظارتی رایگان در خصوص مانیتورینگ شبکه است. 

عوامل موثر در هزینه راه اندازی مانیتورینگ شبکه

ابزارهای رایگان

در این زمینه ابزارهای مورد استفاده برای مانیتورینگ شبکه مورد توجه قرار می گیرند. هر یک از این ابزارها با هزینه های به خصوصی برای سیستم شبکه مورد نظر به کار می روند و نقش تعیین کننده ای در هزینه های پروژه مورد نظر ایفا می کنند. در این حوزه استفاده از برخی ابزارهای رایگان هزینه ها را کاهش می دهند. 

خواسته های کارفرمایان

خواسته های کارفرمای پروژه مانیتورینگ نیز به صورت مستقیم بر هزینه های تعیین شده در این حوزه تاثیرگذار خواهد بود. در خصوص راه اندازی سیستم مانیتورینگ بررسی نیازهای شبکه مورد نظر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. با استفاده از خدمات ایمن نت هزینه راه اندازی معقولانه تعیین خواهند شد.

اندازه شبکه

وسعت شبکه مورد نظر و ابزارها و تجهیزات به کار رفته در آن نیز این هزینه مانیتورینگ شبکه را تحت تاثیر قرار می دهد. بی شک در شبکه های گسترده نیاز به ابزارهای بیشتری در بخش مانیتورینگ احساس می شود که تعرفه های راه اندازی این سیستم های حرفه ای را بیشتر می کنند.

کارشناسان
 • جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
02174391800

چرا شرکت ها خدمات مانیتورینگ شبکه را راه اندازی می کنند؟

 1. قابلیت نمایش لحظه ای
 2. وضعیت هر یک از دستگاه ها در سیستم شبکه مورد نظر
 3. مشخص شدن هر گونه قطعی در سیستم اینترنت و شبکه مورد نظر با استفاده از سیستم مانیتورینگ
 4. بررسی دوره ای وضعیت عملکرد دستگاه ها و تجهیزات شبکه مورد نظر برای تعیین وضعیت کلی شبکه در طولانی مدت
 5. بررسی خطاها و به دنبال آن ارسال پیام هایی در قالب ایمیل، تلگرام و… برای اطلاع رسانی کاربران از وضعیت مشکلات فنی شبکه
 6. ارائه نمایش های گرافیکی از وضعیت ثبت شده در سیستم شبکه مورد نظر برای بررسی های فنی کارشناسان
  مانیتور تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری مورد استفاده در سیستم که سبب مدیریت بهتر هر یک از این سیستم ها و تجهیزات مرتبط با آن ها خواهند شد.
 7. سرعت عمل بالای حل مشکلات با انتخاب درست نرم افزار مانیتورینگ 
نصب و راه اندازی مانیتورینگ شبکه در شرکتها
پشتیبانی 24 ساعته
گارانتی خدمات
تیم متخصص حرفه ای
بهترین قیمت ممکن
تنوع و تعدد پروژه ها
دارای تجربه و قدمت
قرارداد حقوقی شفاف
شفافیت مالی
ثبت درخواست خدمات
درخواست مشاوره
نظرات کاربران
اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02174391800 09128581120 info@imennet.net