• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
 • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02174391800

پشتیبانی شبکه دانشگاه و مراکز آموزشی و پژوهشی

در حال حاضر همه مردم با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سروکار دارند. اما اگر روزی در شبکه انتقال اطلاعات میان دانشگاه و کاربر آن مشکلی به وجود آید، چه کسی می‌تواند این مسئله را حل کند؟ در این زمان است که نیاز به پشتیبانی شبکه دانشگاه ها مراکز آموزشی و پژوهشی احساس می‌شود. در واقع این نوع از پشتیبانی امری ضروری و مهم به حساب می‌آید.
اما منظور از پشتیبانی شبکه دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی چیست؟ این نوع از پشتیبانی نیازمند مهارت‌های تخصصی است که باید مربوط به زمینه مورد نظر باشد. نقش اصلی پشتیبان در هنگام بروز مشکل مشخص می‌شود. به هر سیستم یا فردی که وظیفه پشتیبانی از شبکه دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی را بر عهده دارد پشتیبان شبکه گفته می‌شود. طی این مقاله شما را با روند این نوع از پشتیبانی آشنا خواهیم کرد.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید 74391800 (021)
آنچه در این مطلب مطالعه خواهید نمود
  پشتیبانی شبکه دانشگاه و مراکز آموزشی و پژوهشی

  پشتیبانی شبکه دانشگاه و مراکز آموزشی و پژوهشی

  اهمیت پشتیبانی شبکه دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی

  در مراکز آموزشی همانند دانشگاه‌ها، دانشجویان با انواع مشکلات سروکار خواهند داشت. از پارکینگ بسته گرفته تا کلاس‌های آنلاین پیچیده. در واقع چالش‌های هر مرکز آموزشی یا پژوهشی با سایر مراکز متفاوت خواهد بود؛ بنابراین هر یک از دانشگاه‌ها نیز پشتیبانی متمایز از سایر دانشگاه‌ها دارد. اولین اهمیت پشتیبانی شبکه دانشگاه‌ها مراکز آموزشی و پژوهشی مربوط به میزان موفقیت دانشجویان خواهد بود.

  برای مثال زمانی که دانشجویانی که در کلاس آنلاین ثبت‌نام کرده‌اند و به دلیل مشکلات اینترنتی به کلاس دسترسی ندارند، باید به سراغ پشتیبان شبکه دانشگاه‌ها بروند. در ضمن این پشتیبان‌ها باید قابل‌اعتماد و از سواد دیجیتالی کافی برخوردار باشند. ناگفته نماند پشتیبانی شبکه دانشگاه‌ها بستری است که نحوه استفاده از مراکز آموزشی و پژوهشی را یاد می‌دهد.

  گاهی به دلیل مسائلی که در دوره‌های آموزشی رخ می‌دهند، دانشجویان نمی‌توانند زمان خود را مدیریت کنند و نیاز به پشتیبانی و راهنما دارند. البته گاهی انگیزه‌های شخصی به دانشجویان کمک بسیاری می‌کنند اما پشتیبانی شبکه دانشگاه‌ها مراکز آموزشی و پژوهشی از اهمیت بالایی برخوردار است.

  چهار کارایی مهم سیستم پشتیبانی شبکه دانشگاه و مراکز آموزشی و پژوهشی

  این سیستم تمام تلاش خود را می‌کند تا دانشجویان به سطح بالایی از دانش دست پیدا کنند. فراموش نکنید سیستم پشتیبانی شبکه دانشگاه‌ها به هیچ‌وجه مانع یادگیری دانشجویان نمی‌شود بلکه سبب تسهیل این مسئله خواهد بود. به طور کلی یک پشتیبان قوی راهنمای خوبی برای یادگیری سریع‌تر و بهتر است. دانش‌آموزان کلاس‌های آنلاین یکی از بزرگ‌ترین گروه‌هایی هستند که به این سیستم پشتیبانی نیاز شدیدی دارند.

  به عبارت دیگر، سیستم پشتیبانی شبکه دانشگاه مراکز آموزشی و پژوهشی، بزرگ‌ترین موانع یادگیری دانشجویان یا دانش‌آموزان را رفع می‌کند. این سیستم پشتیبانی می‌تواند متشکل از انواع تعاملاتی باشد که به طرق مختلف شما را راهنمایی می‌کنند. در ضمن اشکالاتی که در سیستم فناوری شبکه‌های دانشگاهی نیز رخ می‌دهد به کمک سیستم پشتیبانی قابل حل خواهند بود.
  اگر به دنبال ارتقای موفقیت تحصیلی یا تعادل در تعاملات دانشگاهی هستید، به طور حتم پشتیبانی شبکه دانشگاه‌ها گزینه خوبی برایتان خواهد بود. در اینجا به 4 کارایی مهم این سیستم به طور خلاصه اشاره می‌کنیم:

  • در کلاس‌های آنلاین در راستای مدیریت زمان می‌توان از این سیستم پشتیبانی کمک گرفت.
  • برای مشارکت در حل چالش‌های متفاوت تحصیلی این شبکه پشتیبانی کمک بسیاری می‌کند.
  • با کمک این پشتیبانی عظیم دانشجویان دیگر نگران موانع آینده نخواهند بود.
  • سیستم پشتیبانی نه تنها به دانشجویان بلکه به اساتید و سایر کارکنان دانشگاه نیز کمک می‌کند.

  پشتیبانی شبکه دانشگاه ها

  دو سیستم پشتیبانی شبکه دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی

  به نظر شما سیستم پشتیبانی تنها محدود به مراکز آموزشی است؟ برای درک بهتر این سوال مقاله ما را دنبال کنید. این شبکه‌های پشتیبانی به دو بخش مهم تقسیم می‌شوند: شبکه پشتیبانی داخلی و خارجی. پشتیبان داخلی سیستم‌های حرفه‌ای هستند که به طور مستقیم با دانشگاه یا مراکز آموزشی ارتباط دارند.

  برای مثال دپارتمان مجرب مراکز آموزشی یک پشتیبان داخلی به حساب می‌آید. در مقابل، پشتیبان خارجی به سیستمی گفته می‌شود که سطح سوادی کمتری دارد و به طور کامل شخصی‌سازی شده است. به طور تقریبی خانواده یا دوستان جزیی از این شبکه پشتیبانی خارجی محسوب می‌شوند.

  پشتیبان داخلی شبکه دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی

  شبکه پشتیبان داخلی شامل سیستم‌ها یا افرادی است که به طور مستقیم بر روی آموزش و تحصیل شما تاثیر می‌گذارند. بدین‌معنا که در یادگیری شما مشارکت دارد. به طور مثال اگر با همکلاسی‌ها یا همسالان خود در مورد یک دوره آموزشی مخصوص صحبت کنید و راهنمایی بگیرید، این عمل جز سیستم پشتیبانی داخلی محسوب می‌شود.

  از آنجایی‌که رابطه شخصی شما با محیط مراکز آموزشی و افراد و سیستم حاضر در آن به طور مستقیم بر امتیاز تحصیلی شما موثر است، این روابط نیز تا حدودی بخشی از سیستم پشتیبانی داخلی در نظر گرفته می‌شوند. ناگفته سیستم پشتیبانی شبکه دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی هم در تحصیلات تکمیلی شما و هم در شغل آینده‌اتان تاثیرگذار خواهد بود.

  پشتیبان خارجی شبکه دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی

  عزیزان شما و سایر افراد یا سیستم‌هایی که خارج از محوطه درس و دانشگاه به شما کمک می‌کنند، جزئی از پشتیبانی خارجی شبکه دانشگاه‌ها به حساب می‌آیند. البته این نوع از پشتیبانی بیشتر جنبه حمایت اخلاقی دارد و تاثیر چندانی در مراکز آموزشی و پژوهشی نخواهد داشت. پشتیبان‌های خارجی به توانایی‌های شما آشنایی ‌دارند و به همین دلیل در مواقع رویارویی با چالش‌ها تا حدودی می‌توانند به شما کمک کنند.

   

  پشتیبانی شبکه دانشگاه ها

  نتیجه گیری نهایی

  امیدواریم این مقاله شما را در انتخاب و آشنایی با سیستم پشتیبانی دانشگاه ها، به درستی راهنمایی کرده باشد. طبق تحقیقات به دست آمده، مراکزی موفق‌تر هستند که سیستم پشتیبانی قوی دارند. گاهی یک کتاب قطور نیز می‌تواند به عنوان یک پشتیبان شبکه دانشگاهی عمل کند.

  این شبکه پشتیبانی مراکز آموزشی علاوه‌بر اینکه به دانشجویان کمک می‌رساند، با اساتید و کارکنان دانشگاه نیز همکاری موثری دارد. در پایان اینکه سیستم پشتیبانی شبکه دانشگاه‌ها مراکز آموزشی و پژوهشی سبب تعامل بیشتر دانش‌آموزان و کسب معدل بالاتر می‌شود. در نظر داشته باشید از لحظه پذیرش در یک دانشگاه تا زمان فارغ‌التحصیلی به پشتیبانی شبکه دانشگاهی نیاز خواهید داشت.

  پشتیبانی شبکه دانشگاه و مراکز آموزشی و پژوهشی چه کاربرد هایی دارد؟
  • در کلاس‌های آنلاین در راستای مدیریت زمان می‌توان از این سیستم پشتیبانی کمک گرفت.
  • برای مشارکت در حل چالش‌های متفاوت تحصیلی این شبکه پشتیبانی کمک بسیاری می‌کند.
  • با کمک این پشتیبانی عظیم دانشجویان دیگر نگران موانع آینده نخواهند بود.
  • سیستم پشتیبانی نه تنها به دانشجویان بلکه به اساتید و سایر کارکنان دانشگاه نیز کمک می‌کند.
  اطلاعات تماس

  میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

  02174391800 09128581120 info@imennet.net