• شنبه تا چهارشنبه 8:30-17 پنجشنبه 8:30-12:30
  • info@imennet.net
مشاوره رایگان 02188970170

تجهیزات صنعتی شبکه دستگاه هایی هستند که با توانایی و کارایی و سازگاری بالا در محیطهای صنعتی متفاوت امکان برقراری ارتباط را در شرایط و مکانهای صنعتی مختلف را فراهم میکند و این امکان را میدهد که بتوان به راحتی از طریق مبدلها و سایر تجهیزات با استفاده از شبکه اترنت صنعتی ( Industrial Ethernet ) به شبکه های صنعتی متصل شد.

تجهیزات صنعتی شبکه Industrial Ethernet

با پدید آمدن اینترنت، ارایه مدل هفت لایه شبکه های کامپیوتری OSI (Open System Interconnection) و فراهم شدن بستری برای انتقال انواع مختلف دیتا بصورت همزمان، و مقارن بودن این موضوع با معرفی انواع واسط های ارتباطی پر سرعت گیگا بیتی باعث گردید، تا استفاده از این نوع ارتباط در صنعت نیز متداول گردد. تولید کنندگان انواع کنترلر ها و محصولات کنترل یا اندازه گیری دیتای خروجی دستگاهها را بر روی واسط های سریال قرار می دادند، و معمولا هر کمپانی جهت حفظ بازار خود، پروتکل های اختصاصی خود را با هدف محدود کردن مشتریان به یک برند خاص جهت ارتباطات بکار می گرفت. با استاندارد سازی های صورت گرفته، و ارایه پروتکل های ارتباطی روی بستر اترنت مانند IEC104, TCP-DNP 3.0, TCP-MODBUS/RTU, PROFINET به ترتیب بجای پروتکل های IEC101, DNP 3.0, MODBUS/RTU, PROFIBUS در حوزه صنعت، نیاز به استفاده از یک بستر اترنت قابل اطمینان بیشتر احساس گردید.

مهمترین تفاوت تجهیزات اترنت صنعتی با تجهیزات اترنت معمولی اعم از رو تر ، سوییچ ، مبدل ها و ....، طراحی مبتنی بر افزایش قابلیت اطمینان، در این نوع تجهیزات می باشد. موثرترین فاکتور در اندازه گیری قابلیت اطمینان یک سامانه، MTBF (Mean Time Between Failure) مربوط به تک تک المان های آن سامانه می باشد.

تولید کنندگان تجهیزات صنعتی شبکه با اعمال تغییرات لازم در ساختار و کیفیت کلیه ادوات الکترونیکی داخل یان تجهیزات، و انجام تست های استاندارد متناسب با هر صنعت، باعث افزایش MTBF و تطابق محصولات تولیدی با نیازمندی های آن صنعت میگردند. و طراحی آنها با توجه به استانداردها و نیازمندیهای هر صنعت انجام شده است.

نیاز به تنوع محصول، سادگی در تنظیمات، و کیفیت باعث شده تا کمپانی های متعددی با در نظر گرفتن این ویزگیها، در زمینه تولید و ارایه انواع تجهیزات صنعتی شبکه در بازار جهانی وارد گردند. این برند ها اغلب محصولات خود را در انواع مدل های DIN-Rail-Mount و Rack-Mount با مشخصات فنی متنوع عرضه می نماید.

شرکت ایمن شبکه هوشمند آمادگی دارد با توجه به سوابق موفق اجرایی خود در این زمینه در خصوص مشاوره و طراحی و اجرای این نوع تجهیزات صنعتی شبکه و تجهیزات پسیو شبکه در صنایع مختلف همکاری لازم را با کافرمایان محترم به عمل آورد.

اطلاعات تماس

میدان فاطمی خیابان گمنام بین ششم و هفتم پلاک ۳۴ واحد ۳

02188970170 09128581120 info@imennet.net